Ja,Ty,My – doskonałe ubezpieczenia grupowe

Ubezpieczenie grupowe spotykamy dosłownie wszędzie — w przedszkolach, szkołach i miejscach pracy. Ze względu na swoją obecność w naszym życiu możemy je śmiało nazwać powszechnymi. Zazwyczaj nie przywiązujemy do nich większej wagi, tymczasem są one bardzo ważnym zabezpieczeniem nas na wszelki wypadek.

Czym są ubezpieczenia grupowe?

ubezpieczenie grupowe kobieta

Jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenia grupowe obejmują swoim zakresem kilka osób jednocześnie. Mogą nim zostać objęci pracownicy zakładu, uczniowie w szkole czy kredytobiorcy. Określona grupa osób zawiera z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym konkretną umowę, która dopuszcza „wprowadzenie” do tejże grupy kolejnych osób np. nowych pracowników. Charakterystycznym dla tej polisy jest fakt wspólnych warunków, w tym takiej samej składki ubezpieczenia i wysokości wypłaty odszkodowania w konkretnych zdarzeniach.
Ubezpieczenie grupowe nie wymaga złożenia odrębnego wniosku, ale wypełnienia konkretnej deklaracji przystąpienia do polisy.

Ubezpieczenie grupowe – zalety

Jedną z głównych zalet, wyróżniających ubezpieczenie grupowe od innych jest niska składka. To swego rodzaju transakcja wiązana pomiędzy korzyściami ubezpieczyciela a interesem ubezpieczonych. Ponadto, ubezpieczenia grupowe nie są obwarowane szczegółowym wywiadem dotyczącym stanu zdrowia — co jest spotykane i praktykowane w przypadku wersji indywidualnych. Przystąpienie do polisy jest tym samym proste i szybkie.

Co musisz wiedzieć?

Zanim wybierzesz ubezpieczenie grupowe dla swoich pracowników lub do niego przystąpisz jako pracownik, sprawdź jego zakres. Ten nie może pomijać najistotniejszych kwestii dotyczących zdrowia. Jeśli np. pracownicy często są delegowani poza granice kraju, ubezpieczenie grupowe powinno obejmować swoim zakresem także koszty leczenia. Należy także pamiętać, że osoby przystępujące do ubezpieczenia grupowego nie są stroną umowy, a tym samym nie muszą i zazwyczaj nie są informowane o zmianach w jej zapisach.
Nie mniej jednak ubezpieczenie grupowe dla przedsiębiorstw to najlepsze rozwiązanie zabezpieczające pracowników w szerszym zakresie.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675

Zaznacz odpowiednią opcję i wypełnij formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu
przedstawienia oferty na zasadach oraz przez podmioty określone
w regulaminie .
Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na
używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.