Bezpieczna kosmetyczka czyli ubezpieczenie OC salonu kosmetycznego

Od zaufanej osoby z polecenia, tak najczęściej salony kosmetyczne pozyskują swoje klientki i klientów. Jest to jeden z najbardziej skutecznych i sprawdzonych sposobów na rozwijanie biznesu w tej i innych branżach. Oto krótka wypowiedź jednej z kosmetyczek ze Szczecina. „Zdecydowana większość Pań, która trafia do mojego gabinetu kosmetycznego są koleżankami lub przyjaciółkami moich obecnych klientek. Praktycznie nie mam potrzeby reklamowania się.” – mówi Agnieszka. To zaufanie jakim są obdarzane kosmetyczki zobowiązuje do świadczenia usług na wysokim poziomie. Ważna jest także, aby być gotowym do ciągłego świadczenia usług. Dlatego wato rozważyć ubezpieczenie OC salonu kosmetycznego. A konkurencja nie śpi.

Zdrowie i życie, czyli to co jest najważniejszeubezpieczenie oc salonu kosmetycznego oko

Kosmetyka ma ścisły związek z urodą i zdrowiem. Kobiety lubią dbać o siebie. Sposoby są różne, czy to w domowy sposób przekazywanymi pokoleniowo recepturami, bo babcia tak dbała o cerę, włosy i paznokcie. Innym sposobem jest korzystanie z usług salonów spa dbających o piękno swoich klientek. Każdy sposób dbania o siebie jest bardzo dobry a najważniejsze jest zadowolenie ze swojego wyglądu. Idąc do kosmetyczki, chcą się czuć bezpiecznie, a to nie jest to samo co jeszcze kilka lat temu.

Nowoczesny gabinet kosmetyczny ma ubezpieczenie OC salonu kosmetycznego dla siebie i klientek

Co może zrobić właścicielka gabinetu i pracownica salonu kosmetycznego aby być czuć się bardziej bezpieczna w swojej pracy? Czy atrakcyjność usług wystarczy, aby z sukcesem prowadzić działalność w branży gabinetów kosmetycznych w dzisiejszych czasach?

Oprócz zróżnicowanego pakietu usług takiego jak manicure, pedicure kosmetyczny i pedicure leczniczy można wymienić:

 • przekłuwanie uszu
 • piercing – przekłuwanie innych części ciała
 • makijaż i jego odmiany czy laserowe usuwanie naczyń
 • mezoterapia bezigłowa i igłowa
 • karboksyterapia

można w przystępny sposób ubezpieczyć siebie przed kapryśnym losem i niespodziewanymi zdarzeniami.

Szkolenie – Strategia i jak założyć firmę w Szczecinie dla kosmetyczek fryzjerek i nie tylko.

Ubezpieczenie nieruchomości w Szczecinie dla kosmetyczek

Ubezpieczenie oc salonu kosmetycznego kwiatyTa opcja jest dostępna z wieloma korzystnymi zapisami ułatwiającymi prowadzenie działalności.

Bezpieczeństwo i komfort wzrasta kiedy kosmetyczka ma ubezpieczenie OC salonu kosmetycznego, które zawiera m.in.:

 • Ochrona sprzętu elektronicznego, kiedy zostanie uszkodzony lub zniszczony
 • Ubezpieczenie w przypadku kradzieży kosmetyków
 • Zabezpieczenie kiedy klientka ucierpi podczas zabiegu
 • Zabezpiecza przed niewłaściwym użytkowaniem, np. upadek, upuszczenie sprzętu czy niewłaściwy montaż
 • Ochrana przed celowym działaniem – wandalizm
 • Ubezpieczenie przed kradzieżą z włamaniem, pożar, zalanie
 • Gwarancja zwrotu kosztów w przypadku wyrządzonej szkody klientce z powodu źle wykonanego zabiegu z użyciem lasera

Szeroki dostęp do coraz nowocześniejszych profesjonalnych szkoleń, kosmetyków oraz sprzętu laserowego daje duże możliwości i szeregu zabiegów. Prowadzenie salonu piękności wymaga szczególnej higieny i dbałości o czystość, łatwo o różne choroby przenoszone na narzędziach. Korzystając z zabiegów klientka na pełne zaufanie do profesjonalistki, która wykonuje zabiegi na jej skórze. Ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku bo obie strony narażone są na różne choroby zakaźne i zakażenia chorobowe na stanowisku kosmetyczki.

 Choroby kosmetyczek i zagrożenia jakie się wydarzają na terenie Szczecina i okolic. To są fakty.

Kosmetyczka wbrew pozorom jest narażona na wiele potencjalnych niebezpieczeństw. Są to przede wszystkim: choroby skóry, których przyczyną może być bezpośredni kontakt ze skórą osoby chorej. Przykłady zagrożeń to np.: świerzb, opryszczka, zapalenie błon śluzowych jamy ustnej i skóry grzybica paznokci, skóry rąk.

Ubezpieczenie oc salonu kosmetycznegoNiebezpieczne są także:

 • kontakt  z substancjami alergizującymi takimi jak niektóre preparaty do odkażania narzędzi, sprzętów
 • alergie skórne, astma, zapalenie wątroby (żółtaczka) typu B i C, której przyczyną może być bezpośredni lub poprzez narzędzia
 • kontakt z krwią lub płynami ustrojowymi osoby chorej upośledzenia odporności HIV, którego przyczyną może być bezpośredni lub poprzez narzędzia
 • gruźlica płuc, której przyczyną może być kontakt drogą powietrzno kropelkową z osobą chorą
 • skutki psychiczne czy fizyczne agresywnego zachowania się klientek/klientów (nerwowych, będących pod wpływem alkoholu czy środków odurzających)

Świadomość ubezpieczeniowa osób prowadzących działalności gospodarczych oraz coraz większa. Świadomość swoich praw rośnie także u klientek salonów i gabinetów kosmetycznych.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca ds ubezpieczeń, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675