Zniszczone włosy złe emocje. Oc dla fryzjera.1 błąd na lata

Chciałabym się podzielić z Wami moimi przemyśleniami dotyczącymi sytuacji, w której się ostatnio znalazłam. Sprawa dotyczy niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą pozornie niegroźna wizyta u fryzjera. Otóż nic bardziej mylnego. Po co zakładowi Oc dla fryzjera?

oc dla fryzjera

Od razu przywiodło mi to na myśl zdarzenie mające miejsce mniej więcej rok temu.

Zniszczone włosy przez fryzjera

Sprawa Jessiki, której włosy ucierpiały przy wizycie w salonie fryzjerskim. Fryzjerka zniszczyła kobiecie włosy rozjaśniaczem, który zaaplikowała jej zbyt długo. Niestety włosów nie udało się całkowicie odratować. Po zmyciu rozjaśniacza wypadały garściami. Były łamliwe i bardzo zniszczone. Nie było wątpliwości, że należy się jej rekompensata. Początkowo zakład fryzjerski zaproponował jej finansowe zadośćuczynienie, jednak potem się z tego wycofał.

Tu pisaliśmy o ubezpieczeniu dla fryzjerów. Ubezpieczenie OC salonu fryzjerskiego

Czyżby dlatego, że nie posiadał ubezpieczenia OC dla fryzjerów, działającego w przypadku wyrządzeniem szkody przy wykonaniu zabiegów fryzjerskich? Całkiem możliwe. Biedna kobieta musiała dochodzić swoich praw w sądzie, co źle wpłynęło na jej stan psychiczny. Pomimo, iż sąd nie przyznał jej kwoty odszkodowania o którą wystąpiła, to zaproponował jej zwrócenie poniesionych wizyt w feralnym salonie i zwrot za sesje u terapeuty.

Gdy usłyszałam tą historię nie mogłam uwierzyć jaki brak odpowiedzialności reprezentuje sobą zakład fryzjerski. To, że popełnili błąd jestem w stanie zrozumieć, ale zbagatelizowanie go i ucieczka od konsekwencji? To już niewybaczalne.

Jeden raz stracisz i możesz nie odbudować zaufania w biznesie. W najlepszym wypadku tracisz zaufanie na lata.
Link -> Odpowiedzialność w biznesie Sprawdź!!!

Rozjaśnianie włosów przez fryzjera

Czytając te informacje, nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogę się stać ofiarą podobnego wypadku. Jednak jak wiadomo, w życiu bywa różnie. Wybierałam się na wesele i chciałam aby moje włosy wyglądały efektownie. Postanowiłam je rozjaśnić. Chciałam podejść do tematu profesjonalnie, więc umówiłam się do fryzjera. Wszystko przebiegało dobrze do momentu, gdy fryzjerka spłukała preparat. Okazało się, że moje włosy, nie dość, że mają kolor żółty, a nie oczekiwany blond, były również poważnie zniszczone.

Ubezpieczenie firmy. Przykład OC dla fryzjera

oc dla fryzjera

Fryzjerka bardzo mnie przepraszała i przyznała, że źle dobrała czas aplikacji rozjaśniacza, do rodzaju moich włosów. Od razu doszłyśmy do porozumienia. Zgodziła się wypłacić odszkodowanie z ubezpieczenia. Podpowiedziała, jakie dokumenty należy wypełnić i w jaki sposób je dostarczyć. Okazało się, że posiada OC dla fryzjera, które ubezpiecza ją od takich sytuacji. Zaproponowała również, że uczesze mnie w taki sposób, aby ukryć słabą kondycję włosów.

Ubezpieczenie nieruchomości dla zakładu fryzjerskiego

Gdyby nie fakt, iż moje włosy zostały zniszczone, byłabym zadowolona z usługi. Zaskoczyło mnie, że tak szybko znalazłyśmy rozwiązanie i że nie będę musiała tracić czasu w sądzie, na dochodzenie swoich praw.

Kto ma kto nie ma?

Od zawsze myślałam, że ubezpieczenie zakładu fryzjerskiego zapewnia bezpieczeństwo właścicielowi. Zrozumiałam teraz, że równie ważne jest dla jego klientek. Od teraz będę baczniej zwracać uwagę na ubezpieczenie w salonach fryzjerskich, gdyż przekonałam się na własnej skórze (a właściwie włosach), że zapewnia bezpieczeństwo i chroni osobę korzystającą z ich usług.

To wspaniały komfort mieć świadomość, że w razie nieszczęśliwego wypadku zostaną podjęte działania, które wynagrodzą wyrządzoną nam krzywdę. Z czystym sumieniem, mogę polecić wszystkim zakłady fryzjerskie z ważnym ubezpieczeniem.

Sprawdź składkę za oc dla firmy! -> Tel. 665 921 675

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca ds ubezpieczeń, trener biznesu