Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie zdrowotne?

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne to pakiet naszego bezpieczeństwa, który uruchomi się w momencie, w którym państwowy system zdrowia nie będzie w stanie sfinansować naszego leczenia. To także wiele udogodnień w postaci wizyt u renomowanych lekarzy bez długiego wyczekiwania w kolejkach. Jakie są zalety ubezpieczenia zdrowotnego i dlaczego warto o taką polisę zadbać?

Dobrodziejstwo polisy zdrowiaubezpieczenie zdrowotne pacjent

Z roku na rok przybywa chętnych do skorzystania z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Najczęstszym powodem do jego przystąpienia jest oczywiście niewydolność NFZ, ale też chęć zapewnienia sobie i swoim bliskim lepszej opieki medycznej nie tylko w sytuacjach kryzysowych.

Na rynku towarzystw ubezpieczeniowych jest kilkadziesiąt opcji ubezpieczenia zdrowotnego. Są one zróżnicowane m.in. pod kątem preferencji ubezpieczających się osób, a także różnią się ceną. Pakiety różnią się między sobą zakresem świadczeń. Najczęściej możemy liczyć na szybki dostęp do lekarzy specjalistów w konkretnych placówkach oraz do badań diagnostycznych. Niektóre polisy mogą być rozbudowane o pomoc medyczną w przypadku naszej nagłej niemocy (np. złamana noga) czy choroby, a także na karty apteczne.

Kupujemy polisę – na co zwrócić uwagę

Ubezpieczenie zdrowotne musi spełniać nasze wysokie wymagania. Oczywiście, wiele towarzystw przeprowadza swoisty wywiad zdrowotny, w którym musimy odpowiedzieć na kilka szczegółowych pytań.
Zanim podpiszemy ubezpieczenie zdrowotne, pamiętajmy, że możemy albo ubezpieczyć się indywidualnie, albo skorzystać z oferowanego ubezpieczenia grupowego.

Ubezpieczenie zdrowotne na miarę dla każdego

O ile w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego grupowego nie mamy wpływu na zakres usług polisy, o tyle mówiąc o indywidualnym ubezpieczeniu, powinniśmy wybrać takie, które idealnie pasuje do naszych wymagań. Zwracamy więc uwagę na ilość lekarzy specjalistów oraz możliwą częstotliwość wizyt — możemy się bowiem spotkać z tym że do lekarza neurologa będziemy mogli zgłosić się w ramach polisy dwa razy w roku.

Wizyta lekarska

Oprócz listy specjalistów powinniśmy dowiedzieć się o czas oczekiwania na samą wizytę. W końcu dobre ubezpieczenie zdrowotne powinno umożliwić nam błyskawiczną wizytę lekarską. Sprawdzamy także listę oferowanych badań diagnostycznych, sieć placówek medycznych oraz relację zakresu usług do ceny. Ubezpieczenie zdrowotne to nasze dobro, więc zadbajmy, by było skrojone na miarę naszych wyobrażeń.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675


  Zaznacz odpowiednią opcję i wypełnij formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu
  przedstawienia oferty na zasadach oraz przez podmioty określone
  w regulaminie .
  Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na
  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.