Oferta ubezpieczeniowa dla osób świadczących różnego typu usługi jest naprawdę bardzo szeroka. Niektóre grupy zawodowe, jak architekci, radcy prawni czy też agencje ochrony są zobligowane do wykupienia ubezpieczenia OC. Powodem tego jest ochrana za ewentualne szkody wyrządzone z w związku prowadzoną działalnością. Jednak rozsądek nakazuje, aby zdecydować się na dobrowolne ubezpieczenie OC dla firm nawet, kiedy nie ma tego obowiązku. Koszt polisy nie jest na tyle wysoki, żeby rezygnować z tej formy zabezpieczenia własnych interesów. Ubezpieczenie OC firmy w Szczecinie to wymóg naszych czasów, bo standard obsługi klientów stale się zmienia. oc dla firmy w szczecinie

Dlaczego warto zadbać o posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zawodowej?

Każdy usługodawca wykonuje określony rodzaj prac na rzecz innych podmiotów, a to wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Owszem, można liczyć na swoje umiejętności oraz szczęście, jednak coraz więcej usługodawców ma świadomość, że należy się maksymalnie zabezpieczyć. Błędy zdarzają się najlepszym profesjonalistom. Klient z kolei ma prawo do bycia niezadowolonym z wykonanej usługi, a to niekiedy może skutkować wniesieniem sprawy o odszkodowanie. Posiadanie polisy OC w dużym stopniu złagodzi konsekwencje niekorzystnego orzeczenia sądu, przede wszystkim nie będzie trzeba pokrywać kosztów z własnej kieszeni. Ubezpieczenie OC dla firm stanowi swoisty parasol ochronny dla w pełni bezpiecznego prowadzenia biznesu. Jednocześnie świadczy o wysokim profesjonalizmie usługodawcy, co z pewnością docenią klienci. Polisa OC coraz częściej jest jednym z kluczowych elementów dla usługobiorców przy wyborze określonego usługodawcy. Potwierdza rzetelne podejście do prowadzenia biznesu. Wyróżnia również ofertę na tle innych, które tej formy zabezpieczenia nie mają.

W jakich przypadkach warto mieć ubezpieczenie OC firmy w Szczecinie?

Praktycznie każda sytuacja wykonywania określonego rodzaju usług na rzecz osoby trzeciej rodzi pewne zagrożenia. Klienci bywają też różni. Posiadanie polisy sprawi, że koszty związane z popełnionym błędem wypłaci ubezpieczyciel, więc zasadność jej zakupu okazuje się w zasadzie niepodważalna. I tak jest w bardzo wielu przypadkach. Warto przy tym podkreślić, że czasami opłaca się wziąć ubezpieczenie OC firmy w Szczecinie w formie poszerzonej o lokal, w którym wykonuje się daną usługę. W takiej sytuacji będą szczególnie właściciele salonów fryzjerskich, kosmetycznych bądź warsztatów samochodowych. To nie tylko kwestia ubezpieczenia w razie pożaru, ale także ochrony całego wyposażenia.

Fryzjerki i kosmetyczki

Specyfika obu profesji jest bardzo zbliżona. Osoby świadczące usługi fryzjerskie bądź kosmetyczne ponoszą odpowiedzialność kontraktową i deliktową wobec klientów. W przypadku fryzjerów może dojść do reklamacji w związku ze zniszczonymi włosami. Z kolei kosmetyczki muszą mieć świadomość, że w trakcie zabiegów łatwo o uszkodzenie skóry czy paznokci i to niekoniecznie w wyniku błędu. Może to być wyjątkowej nadwrażliwości włosy lub skóra klienta. Coraz częściej zdarzają się reakcje alergiczne. Należy także się liczyć z możliwością uszkodzenia markowych ubrań. Co więcej, zarówno fryzjerzy, jak i kosmetyczki muszą szczególnie uważać na kwestie związane z higieną, ale czasami nawet ostrożność nie wystarczy i klient zarazi się chorobą zakaźną. W takiej sytuacji wysokość odszkodowania mogłaby bardzo mocno nadwyrężyć budżet usługodawcy. Posiadanie polisy OC i ubezpieczenie oc salonu fryzjerskiego oraz ubezpieczenie oc salonu kosmetycznego okazuje się niezbędne.

Publikacje tematyczne:

Ubezpieczenie OC salonu fryzjerskiego

Ubezpieczenie OC salonu kosmetycznego

Dietetycy

Usługi dietetyczne również stwarzają pewne niebezpieczeństwo, jeżeli nie do końca dobrze sprawdzi się stan zdrowia klienta, przede wszystkim pod kątem alergii oraz nietolerancji pokarmowych. Błędy w proponowanej diecie mogą wtedy doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Usługobiorcy mogą również wyrażać swoje niezadowolenie z efektów proponowanej diety. Wykupienie polisy OC i ubezpieczenie co firmy w Szczecinie oczywiście nie uchroni przed odpowiedzialnością za podjęte decyzje, ale w dużym stopniu złagodzi finansowe konsekwencje popełnionych błędów.

Masażyści

W tym przypadku może dojść do nieprzyjemnych sytuacji, kiedy zastosuje się nieodpowiedni nacisk i spowoduje kontuzję albo wręcz złamanie u pacjenta. Nie wszystko da się przewidzieć. Może też dojść do upadku klienta ze stołu albo poparzenia olejkiem. Kiedy masażysta rozkłada stół u pacjenta, to jeden nierozważny ruch przyczyni się do powstania rys na drogiej podłodze drewnianej. To dlatego coraz więcej osób z tej grupy zawodowej decyduje się na ubezpieczenie OC dla masażystów. Taka polisa daje im poczucie pewności, że w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów nie będzie trzeba płacić odszkodowania z własnej kieszeni.

Instruktorzy fitness

Polisa OC przydaje się również instruktorom fitness i trenerom w siłowni. Przy aktywności fizycznej niezwykle łatwo o kontuzję, a trudno liczyć na to, że klient będzie chciał załatwić sprawę polubownie. Ponadto może się okazać niezbędne pokrycie kosztów rehabilitacji. Lepiej dmuchać na zimne i nie dać się zaskoczyć nieprzewidzianym przypadkom.

Mechanicy samochodowi i ubezpieczenie warsztatu w Szczecinie

Szkody wyrządzone na mieniu klienta mogą się przytrafić najlepszym profesjonalistom, także błędy podczas naprawy. Należy również mieć uwadze, że w warsztacie samochodowym łatwo o wypadek, a zwykłe poślizgnięcie się na plamie oleju może mieć poważne następstwa. Jeżeli do tego dodać awarie w czasie testowania, to wyraźnie widać, że dla własnego dobra każdy mechanik samochodowy powinien mieć stosowne ubezpieczenie OC mechanika.

Publikacje tematyczne:

Ubezpieczenie OC mechanika warsztatu samochodowego

Firmy transportowe

Trudno sobie wyobrazić w pełni komfortowe prowadzenie firmy transportowej bez ochrony w postaci polisy OC. Dotyczy to zarówno przewoźników osób, jak i transportu towarów. W obu przypadkach jakże łatwo o stłuczkę lub poważniejszy wypadek, a uszkodzenie ciała bądź przewożonego towaru wiąże się z poważnymi kwotami odszkodowania. Bez ubezpieczenia OC należałoby zapłacić z własnego majątku. W związku z tym, że sumy bywają naprawdę poważne, to na pewno korzystniejszym rozwiązaniem jest zapłacenie za polisę, aby pracować w spokoju i komforcie psychicznym.

Firmy budowlane i ubezpieczenie oc firmy w Szczecinie

Branża budowlana wyjątkowo jest narażona na wystąpienie różnego rodzaju nieprzewidzianych zdarzeń podczas wykonywania prac. Ubezpieczenie OC dla firm budowlanych ma podwójny walor. Pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze z własnego majątku, ale także mnóstwo nerwów. To przede wszystkim kwestia odpowiedzialności za szkody wyrządzone podczas prac budowlanych, które niekiedy trudne są do uniknięcia. Przypadkowe rozbicie szyby nie generuje ekstremalnie wysokich kosztów naprawy. Trzeba mieć świadomość, że takich zdarzeń może pojawić się więcej i wtedy należałoby wszystko uregulować z własnej kieszeni.

Problemem niekiedy bywa też nieuwaga i brak dbałości o szczegóły pracowników firmy, więc dobrym pomysłem będzie rozszerzenie ubezpieczenia o klauzulę niedbalstwa robotników. Warto decydować się na ubezpieczenie z odpowiednim triggerem, a więc ochroną obejmującą również czas po ochronie ubezpieczeniowej. Jeżeli po kilku latach od wybudowania domu ujawnią się jakieś poważne wady konstrukcyjne i inwestor zażąda odszkodowania od firmy budowlanej. To OC z zabezpieczeniem na przyszłość ocali przedsiębiorstwo przed bankructwem. Polisa OC powinna także uwzględniać wypadki w pracy. Przecież każdy plac budowy jest miejscem o podwyższonym ryzyku wypadkowym i to nawet w razie zwykłych prac remontowych w mieszkaniu.

Hydraulicy w Szczecinie

Nie ma znaczenia, czy chodzi o prace hydrauliczne wykonywane w ramach firmy ogólnobudowlanej czy też o samodzielną firmę, ponieważ w obu przypadkach konieczne jest odpowiednie ubezpieczenie OC firmy w Szczecinie, które obejmie kilka kwestii. Przede wszystkim będzie to zniszczenie mienia klientów w trakcie wykonywanej pracy. Wystarczy upuścić ciężki klucz francuski, aby spowodować pęknięcie umywalki bądź rozbicie płytek. Drugim aspektem jest ewentualne zniszczenie mienia osób trzecich, co może się przytrafić przy przenoszeniu np. wanny.

Hydraulikom zdarza zapomnieć o dokręceniu zaworu, a zalanie pomieszczeń i późniejsze naprawy z tym związane są niezwykle kosztowne. W tym przypadku również warto zabezpieczyć się przed zdarzeniami przyszłymi np. źle zainstalowana głowica w kaloryferach, co okazuje się dopiero po uruchamianiu systemu grzewczego, a także kończy się zalaniem.

Elektrycy

To kolejna grupa fachowców, której zakres prac może powodować różnego rodzaju wypadki oraz szkody zarówno wobec osób trzecich, jak i ich mienia. Błędy elektryków czasami skutkują porażeniem prądem albo niebezpiecznym zwarciem, który prowadzi do pożaru. Również sami pracownicy są narażeni na wypadki, więc dla własnego dobra każdy przedsiębiorca powinien zatroszczyć się o odpowiednie ubezpieczenie OC dla firm.

 

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675