Odpowiedzialność cywilna, czyli popularne OC najczęściej jest kojarzone z ubezpieczeniem komunikacyjnym. Coraz częściej Polacy wybierają także ubezpieczenie OC obejmujące inne sfery prywatnego życia. Wraz z rosnącym zainteresowaniem pojawiają się pytania o zasadność takiej polisy. Innymi słowy, czy OC w życiu prywatnym ma sens i czy rzeczywiście jest potrzebne?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym czyli Licho nie śpi

Gdybyśmy przeanalizowali wszystkie sytuacje, które zrodziły nagłe koszty, uświadomilibyśmy sobie, że rzeczywiście pech nie wybiera i każdemu z nas może się przytrafić zalanie sąsiada czy przypadkowe uszkodzenia mienia innej osoby. Mówiąc wprost, nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć, czasem splot nagłych zdarzeń hamuje nasze prawidłowe, szybkie reakcje, albo też są one po prostu niemożliwe. Przyjrzyjmy się im z bliska w odniesieniu do prywatnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

oc w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym czego dotyczy

Ubezpieczenie OC dotyczące sfery życia prywatnego odnosi się do szkód, które osoba objęta polisą wyrządzi na szkodę osób trzecich. Dotyczy to zarówno bezpośrednio danej osoby poszkodowanej, jak i jego mienia, które ma związek z życiem codziennym.

OC w życiu prywatnym i zalanie mieszkania

Wspomniane na wstępie zalanie mieszkania sąsiada może okazać się dla nas gigantycznym kosztem do pokrycia. Osoby, które nie posiadają ubezpieczenia OC będą zobowiązane do regresu na rzecz ubezpieczyciela zalanego sąsiada. Jednak w przypadku, w którym posiadamy odpowiednią polisę wszystkie koszty zostaną z niej pokryte, a my będziemy mogli spać spokojnie.

OC w życiu prywatnym i posiadanie psa

Mając psa – nawet najbardziej przyjaznego – nie możemy być pewni, że ten nie przysporzy nam problemów. Pogryzione rzeczy, czy pokąsanie innych osób to sytuacje, w których nasze ubezpieczenie OC będzie naszym orężem w przypadku konieczności pokrycia szkód, czy rekompensaty za ewentualne leczenie osoby pogryzionej.

OC w życiu prywatnym i wybicie szyby

OC chroni nas w wielu sytuacjach tj. wybicie szyby, uszkodzenie wartościowych przedmiotów, czy zniszczenie przedmiotów innym osobom. Jeśli zatrudniamy nianię lub pomoc domową i podczas jej pracy jakieś cenne przedmioty zostaną zniszczone nasza polisa także okaże się pomocną.

Wybierz swoje OC

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to swego rodzaju parasol ochronny, który pozwala nam na zachowanie spokoju w niecodziennych sytuacjach. Pamiętajmy, żeby przed wyborem polisy dopasować jej warunki do swoich potrzeb.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675


  Zaznacz odpowiednią opcję i wypełnij formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu
  przedstawienia oferty na zasadach oraz przez podmioty określone
  w regulaminie .
  Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na
  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.