Własna firma. Nasze życie. Warto mieć ubezpieczenie firmy?

Głównym celem rozpoczęcia działalności gospodarczej jest uzyskanie przychodów. Jest to najważniejszy czynnik, ale nie jedyny. Często prowadzenie firmy staje się czymś więcej niż źródłem dochodu. Warto mieć ubezpieczenie firmy? Stajemy się dumnymi ojcami sukcesu. Firma staje się częścią nas samych. Tym bardziej, jeżeli prowadzimy firmę z tradycjami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Jest naszą wizytówką, dlatego solidnie wywiązujemy się ze zobowiązań i dbamy o swoich pracowników. Prowadząc własną działalność dobrze zadbać o każdy szczegół, także o bezpieczeństwo.

ubezpieczenie firmy

Sposób na zabezpieczenie biznesu,  minimalizacja ryzyka. Ubezpieczenie firmy

Prowadzenie własnej firmy może się wiązać z dużym ryzykiem. Niektórych groźnych sytuacji nie sposób przewidzieć. Mogą one doprowadzić do poważnych problemów finansowych lub nawet zaważyć na dalszym losie firmy. Warto wziąć sprawy w swoje ręce i zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz przygodę z biznesem, czy prowadzisz firmę przez długie lata. Ubezpieczyciele oferują duży wybór, jeżeli chodzi o rodzaj i zakres ubezpieczenia.

Polisa dla firmy. Jak wybrać odpowiednią?

Przy podjęciu decyzji należałoby przeanalizować własne potrzeby. Każdy z nas najlepiej wie jakie ma priorytety. Często w podejmowaniu wyborów kierujemy się własnym doświadczeniem oraz dokładną analizą. Wspomagamy się również opinią znajomych, a także wykorzystujemy informacje z prasy i internetu. Podchodząc bardzo pragmatycznie do tematu dobrze jest zasięgnąć rady eksperta w dziedzinie ubezpieczeń. Agenci ubezpieczeniowi mają szeroką wiedzę i doskonale odnajdują się w dynamicznie zmieniającej się strukturze rynku. Ciągłe szkolenia, na które są wysyłani pozwalają im być na bieżąco. Dobrze jest skorzystać z aktualnych i rzetelnych informacji podejmując tak ważna decyzję, jaką jest ubezpieczenie firmy.

polisa dla firmy

Przy wyborze polisy warto skupić się na:

  • zakresie ochrony
  • wyłączeniach odpowiedzialności
  • sposobie oraz systemie oszacowania wartości szkody przez ubezpieczyciela
  • stosowany w umowie system franszyz i udziałów własnych

Wszystkie te informacje odnajdziemy w ogólnych warunkach ubezpieczenia i na liście wyłączeń odpowiedzialności.

Ubezpieczenie firmy. Jakie mamy możliwości?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej

Działalność niektórych firm wiąże się z dużym ryzykiem wyrządzenia szkody osobom trzecim. W takim przypadku ubezpieczenie jest obowiązkowe. Pozostali przedsiębiorcy nie są zobligowani do wykupu polisy. Warto jednak z własnej woli pomyśleć o takiej ochronie. W przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej, koszty z tym związane zostaną pokryte z polisy ubezpieczeniowej. Budżet firmy nie zostanie obciążony.

ubezpieczenie firmy

Ubezpieczenie to jest bardzo elastyczne. Można je przystosować do działalności w konkretnej branży np. szkody wyrządzone gościom w hotelu.

Od czego można ubezpieczyć firmę?

Bardzo ważne jest zadbanie o nasze firmowe mienie. Dużym zagrożeniem mogą być nieprzewidziane zdarzenia losowe, związane z działaniem natury. Jeżeli obawiamy się klęsk żywiołowych możemy ubezpieczyć majątek firmy od pożaru, powodzi, uderzeń pioruna, czy trzęsienia ziemi. Częstym zjawiskiem są również kradzieże, włamania oraz akty wandalizmu. Dobrze jest pomyśleć o zabezpieczeniu cennego dla nas mienia. Firmy często korzystają z niezliczonej ilości maszyn i sprzętu. Możemy skorzystać z ubezpieczenia obejmującego szkody spowodowane działaniem prądu elektrycznego lub niepoprawnym funkcjonowaniem maszyn i urządzeń.

Co można ubezpieczyć w firmie?

Ubezpieczenie może obejmować szeroką gamę produktów wchodzących w skład majątku firmy. Można tu wymienić:

ubezpieczenie fizjoterapeuty
  • budynki i budowle
  • maszyny i urządzenia
  • wyposażenie firmy

Ubezpieczyć możemy również mienie pracownicze i mienie osób trzecich. Jeżeli chodzi o środki pieniężne, również mamy możliwość zadbać o ich bezpieczeństwo. Oferta jest bardzo szeroka i elastyczna.

Ubezpieczyć możemy również mienie pracownicze i mienie osób trzecich. Jeżeli chodzi o środki pieniężne, również mamy możliwość zadbać o ich bezpieczeństwo. Oferta jest bardzo szeroka i elastyczna.

Ubezpieczyć możemy również mienie pracownicze i mienie osób trzecich. Jeżeli chodzi o środki pieniężne, również mamy możliwość zadbać o ich bezpieczeństwo. Oferta jest bardzo szeroka i elastyczna.

ubezpieczenie dla firmy

Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu firmy

Ubezpieczenie dla firm jest ubezpieczeniem dobrowolnym. To ubezpieczyciel ustala zakres udzielanej ochrony ubezpieczeniowej. Umowy te nie są regulowane przepisami wynikającymi z kodeksu cywilnego. Ważne, aby zwracać uwagę na wyłączenia odpowiedzialności. Należy uważnie czytać, gdyż może się to wiązać z późniejszym nie uwzględnieniem wniosku o wypłatę odszkodowania. Wyłączenia nie mają jednak charakteru absolutnego. Ubezpieczyciele mogą dowolnie modyfikować ofertę, więc najlepiej przedyskutować z agentem wybór adekwatny do potrzeb.

Wysokość składki ubezpieczeniowej firmy

Często przy wyborze ubezpieczenia kierujemy się jego ceną. Wysokość składki nie powinna być czynnikiem decydującym o wyborze, gdyż to na zakres ubezpieczenia należy zwrócić uwagę. Chodzi o to, aby ubezpieczenie pozwalało nam zredukować zagrożenia wiążące się z prowadzeniem firmy. W momencie gdy określimy już zakres ochrony, który zapewni nam satysfakcjonujące warunki wypłaty odszkodowania, możemy brać pod uwagę konkurencyjność ofert ubezpieczycieli. Towarzystwa ubezpieczeniowe przy ustalaniu składki również kalkulują sytuację. Im większe prawdopodobieństwo wystąpienia szkody, tym składka będzie wyższa. Używanie specjalistycznego, drogiego sprzętu również może mieć wpływ na cenę odszkodowania.

Prawo spadkowe. Dziedziczenie firmy

W momencie śmierci właściciela, firmie grozi upadłość. Jedynie szybka reakcja i natychmiastowe przejęcie firmy przez nowego następcę, pozwoli jej zachować płynność finansową. Posiadanie polisy ubezpieczeniowej ułatwia dziedziczenie środków przez osoby uposażone. Jest to duże ułatwienie, gdyż rodzina otrzyma pieniądze w ciągu 30 dni, licząc od zgłoszenia roszczenia. Oszczędzamy czas i pieniądze. Omijamy procedury sądowe podziału spadku oraz jesteśmy zwolnieni z podatku od spadku i darowizn.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego pakietu nie jest łatwy. Na szczęście polisa jest na tyle elastyczna, że z powodzeniem możemy dobrać ją do naszych potrzeb. Doradca może pomóc w wyborze najdogodniejszej oferty.

Ubezpieczenia w Szczecinie, jakie możesz zrealizować z EmiliaTrener.pl: ubezpieczenie na życie dziecka, ubezpieczenie dziecka w szkole, polisa NNW, ubezpieczenie NNW w szkole, ubezpieczenie NNW indywidualne, ubezpieczenie OC, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie AC, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie grupowe, ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie wypadkowe

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca ds ubezpieczeń, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675