Ubezpieczenie nieruchomości w Szczecinie

ubezpieczenie nieruchomości w szczecinie

Foto: Rafał Miśkowiec

Każdego roku w porze letniej dochodzą do nas informacje o powodziach, pożarach czy kradzieży. Nieruchomości w okresie wakacyjnym to łatwy łup dla złodziei, którzy najczęściej wykorzystują nieobecność właścicieli i są w stanie wykraść dosłownie wszystko. Poza tym musimy zauważyć zmieniający się klimat, który coraz częściej funduje nam nadmierne opady deszczu, wichury, a nawet trąby powietrzne. Te wszystkie anomalia atmosferyczne potrafią zmienić dom w prawdziwą ruinę i pozostawić właścicieli bez dachu nad głową. Mając to na uwadze – warto, a nawet trzeba zadbać o odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości w Szczecinie, które będzie solidnym parasolem ochronnym.

Ubezpieczenie nieruchomości w Szczecinie zgodnie z potrzebą właściciela

W zależności od miejsca, w którym mieszkamy, a konkretnie od jego położenia możemy przewidzieć, albo założyć ewentualność niektórych zdarzeń. Co prawda trudno przewidzieć kradzież, ale tę warto wziąć pod uwagę przy każdorazowym ubezpieczeniu nieruchomości.

Dzisiaj mieszkańców Niebuszewa dotknęła tragedia-eksplozja gazustraci w jednej chwili cały dorobek życia. Wybuch zmienił kamienicę w prawdziwą ruinę i pozostawił właścicieli bez dachu nad głową. Mając to na uwadze – warto, a nawet trzeba zadbać o odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości w Szczecinie, które będzie solidnym parasolem ochronnym. Wpis z Facebooka z dnia 19.10.17 www.facebook.com/emilia.ubezpieczenia/

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują szereg polis, które różnią się między sobą, dając tym samym możliwość dobrania właściwej i dopasowanej do naszych potrzeb. Zazwyczaj wariantowość ubezpieczenia to różne składki i sumy ubezpieczenia. Ważnym elementem, który powinno zawierać dobrze skonstruowane ubezpieczenie nieruchomości, są opcje dodatkowe. To właśnie w nich możemy wskazać rzeczy, które mają zostać objęte polisą na wypadek kradzieży czy pożaru.

Co jest istotne przy wykupie polisy ubezpieczenia nieruchomości?

Przestrzegamy przed pochopnym podejmowaniem decyzji i kierowaniem się wyłącznie niską ceną składki ubezpieczenia. Zazwyczaj tanie polisy to bardzo okrojony i mało przydatny zakres pomocy.

Istotnym elementem jest to, czy ubezpieczamy mieszkanie w bloku, czy dom. W przypadku pierwszego zakres ubezpieczenia będzie w wielu kwestiach mniejszy. Dodatkowo dom to większa skala zagrożeń, więc tutaj należy rozważyć straty związane z ulewą czy gradobiciem. Zawsze sprawdzajmy, czy proponowane ubezpieczenie zawiera zabezpieczenie polisą dachu i okien, może się bowiem zdarzyć, że podstawowy wariant polisy nie obejmuje tych części nieruchomości.

Obowiązek czy właściwe podejście i poczucie obowiązku

Reasumując, ubezpieczenie nieruchomości nie jest prawnym obowiązkiem, instytucją zabezpieczającą jest często
bank który przy kredycie wymaga od nas podstawowego ubezpieczenia murów, ale powinno wpisać się w nasze poczucie bezpieczeństwa. To znaczne ułatwienie w wielu trudnych sytuacjach pozwalające na szybkie zażegnanie problemów.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675


  Zaznacz odpowiednią opcję i wypełnij formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu
  przedstawienia oferty na zasadach oraz przez podmioty określone
  w regulaminie .
  Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na
  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.