Polisa NNW dla dziecka czyli ubezpieczenie dziecka w szkole

W życiu rodzica jest jeden najważniejszy priorytet. Jest to dbanie o bezpieczeństwo swojego dziecka. Każdy się zgodzi z tym, że żyjemy w czasach, kiedy życie ciągle zmienia swoje tempo. Czy tego chcemy czy nie. Z jednej strony zaskakuje i za chwilę dodaje „prztyczka w nos”, jakby tego było mało. Czy mamy na to wpływ? Ubezpieczenie dziecka w szkole to obowiązek każdego rodzica.

[alert-announce]Czy wiesz, że potrzeba średnio 15 minut, aby po otrzymaniu niezbędnych informacji dobrać odpowiednie ubezpieczenie na życie i zabezpieczenie zdrowia?[/alert-announce]

Polisa dla dziecka czyli ubezpieczenie NNW indywidualne

Kilka dni temu miałam okazję poznać dwie mamy. W klubie fitness siedziałyśmy rozmawiając wspólnie o naszych doświadczeniach, właśnie finansowych. Obie kochające swoje dzieci, troskliwe, z wielką miłością opowiadały o swoich pociechach. W obu przypadkach zetknęły się z mocno emocjonalnymi wydarzeniami, w których brały udział ich dzieci.ubezpieczenie dziecka w szkole

Po krótkiej wymianie zdań dotyczących chwilowej awarii w fitness, zaczęłyśmy rozmawiać o sytuacjach jakie wydarzyły się w czasie wakacji z udziałem dzieci.

Upadek z konia i odszkodowanie dla dziecka za złamaną nogę

Córka Pani Agnieszki Monika, podczas nauki jazdy konnej spadła z konia.

Diagnoza medyczna?

Złamanie nogi wymagające hospitalizacji.  Czas spędzony w szpitalu to 2 tygodnie i następnie miesiąc czasu, gdy noga była unieruchomiona w gipsie. Od września, cyklicznie 3 razy w tygodniu Pani Agnieszka jeździ z córką na rehabilitację.

Diagnoza finansowa? Odszkodowanie dla dziecka!

Ubezpieczenie NNW w szkole, które wykupiła mama Moniki ochroniło dziecko w swoim, określonym w OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) zakresie. Otrzymane pieniądze przeznaczyła na rehabilitację oraz na dojazdy do placówki, gdzie były wykonywane zabiegi. Niestety kwota wypłaty była niewystarczająca na pokrycie wszystkich potrzeb.

Ubezpieczenie dziecka w szkole od następstw nieszczęśliwych wypadków na miarę

Magda, koleżanka Pani Agnieszki słuchała historii z uwagą. Kilka razy dopytywała o szczegóły rehabilitacji, szybkość wypłaty środków na konto oraz sprawność wyjaśniania sprawy przez firmę ubezpieczeniową. Na koniec zadała pytanie Pani Agnieszce.

[alert-announce]Dlaczego nie wykupiła Pani dodatkowego ubezpieczenia dla swojej córki w zakresie NNW, przecież to kosztuje grosze?[/alert-announce]

Wtedy też Pani Magda opowiedziała historię swojego syna Julka, który złamał nogę podczas gry w piłkę.

Diagnoza medyczna? Złamanie było tak skomplikowane, że wymagało zastosowania śrub chirurgicznych. Czas leczenia był długi i trwał ponad 4 miesiące. Było to w okresie zimy, bo wypadek wydarzył się w listopadzie.

Diagnoza finansowa? Wypadek spowodował duży uszczerbek na zdrowiu, duże zmartwienie rodziców i dużą potrzebę finansową, żeby temu podołać. Dodatkowe ubezpieczenie NNW Julka okazało się zbawienne w tej sytuacji. Julek otrzymał rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu i za pobyty w szpitalu. Koszty rehabilitacji, dojazdów, masaży zdrowotnych i sprzętu rehabilitacyjnego pokryły pieniądze z ubezpieczenia. Dodatkowo można było zakupić podstawowy sprzęt, skorzystać z pomocy medycznej i rehabilitanta w domu. Ze szkoły także była pomoc w postaci indywidualnego nauczania, a z polisy dodatkowo starczyło na korepetytora. Za pieniądze z rekompensaty Julek miał kupioną wyprawkę do szkoły, taką jak sobie marzył.polisa nnw dla dziecka

Dlaczego Agnieszka nie wykupiła takiego samego ubezpieczenia NNW dla dziecka

Z takiego samego powodu, jak 99% innych rodziców. Z niewiedzy. Trudno szukać innych powodów. Finansowe powody nie wchodzą w grę, cena polisy to ok. 140 zł na rok.

Ubezpieczenia prawobrzeże i ubezpieczenie dziecka w szkole

Podczas zupełnie przypadkowej rozmowy, przekazałam kilka rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo jej córki oraz budżetu. Zgodziłam się na propozycję spotkania z Panią Agnieszką i umówiłyśmy się na kawę w moim biurze na ulicy ul. Bośniackiej 3  w Dąbiu na Prawobrzeżu.

Na spotkaniu Pani Agnieszka wykupiła dla swojej córki polisę NNW dla dzieci.

Nie będę zanudzać szczegółami opowieści z biura, ale cieszę się ze świadomego i odpowiedzialnego za losy dziecka kolejnego rodzica. Mama wykupiła córce ubezpieczenie „z górnej półki”, to też nie za powalającą kwotę rocznie (za 140 zł), ale czy trzeba przeżyć zdarzenie żeby podjąć odpowiedzialną decyzję? W obecnych czasach pozalekcyjne zajęcia, to nauka języka obcego, gry na instrumentach muzycznych, taniec, sporty sztuki walki, lekkoatletyczne, rolki, jazda konna, pływanie, tenis i wiele innych. Na pierwszym zebraniu przed rodzicami stoi decyzja ubezpieczenia swojego dziecka. Warto zadać sobie pytanie, co konkretnie jest w proponowanej ofercie. Znając swoje dziecko, jego aktywność i zagrożenia życia codziennego, warto mieć na uwadze możliwość wystąpienia urazów, złamań, chorób czy kontuzji, a to przecież nieodłączna część dzieciństwa.

Wybierz mądrze dla dobra swojego dziecka, zapewnij sobie spokój i komfort. Rozpoczęcie roku szkolnego to dla rodzica i dziecka wielkie wydarzenie. Obciążenie zakupami wymarzonego plecaka, piórnika, zeszytów, kolekcji nowych ubrań i butów na nowy rok szkolny może odwrócić uwagę od tematu ubezpieczenia. Powrót do edukacji naszych pociech, to również czas kiedy dzieci wracają na regularne zajęcia dodatkowe. Dobrze dobrana polisa daje w takich sytuacjach realne bezpieczeństwo i realną pomoc zarówno dziecku jak i rodzicom.

Imiona w powyższej publikacji zostały oczywiście zmienione. Dziękuję za uwagę i zapraszam do kontaktu.

Ubezpieczenia w Szczecinie, jakie możesz zrealizow z EmiliaTrener.pl: ubezpieczenie na życie dziecka, ubezpieczenie dziecka w szkole, polisa NNW, ubezpieczenie NNW w szkole, ubezpieczenie NNW indywidualne, ubezpieczenie OC, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie AC, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie grupowe, ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie wypadkowe.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca ds ubezpieczeń, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675