Jazda na rowerze dla seniora i bezpieczeństwo Zapraszamy!

Rekreacyjna jazda na rowerze to propozycja dla osób w każdym wieku. Im większe doświadczenie życiowe, tym większą przyjemność potrafimy czerpać z tak prostych i jednocześnie zdrowych aktywności. To oznacza, że jazda na rowerze dla seniora to lepsze zdrowie i samopoczucie na co dzień i na długie lata. Jest to rodzaj aktywnego wypoczynku połączony z formą rozrywki. Czyli coś dla ciała i duszy. Seniorzy na rowery!:)

Jazda na rowerze dla senioraJazda na rowerze dla seniora i seniorki

Rekreacyjna jazda na rowerze to propozycja dla osób w każdym wieku. Im większe doświadczenie życiowe, tym większą przyjemność potrafimy czerpać z tak prostych i jednocześnie zdrowych aktywności. Jada na rowerze dla seniora to lepsze zdrowie i samopoczucie na co dzień i na długie lata. Jest to rodzaj aktywnego wypoczynku połączony z formą rozrywki. Czyli coś dla ciała i duszy. Seniorzy na rowery!:)

Jazda na rowerze dla seniora i jakie wiążą się z tym korzyści

Jeździć na rowerze można niemalże w każdym wieku. Nie jest wymagane w tym przypadku posiadanie świetnej kondycji czy też jakiegoś drogiego sprzętu. Przejażdżka rowerowa jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla dzieci, jak również dorosłych i osób starszych. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Ponadto podejmowanie takiej formy wysiłku sprawia, że można poprawić wydolność organizmu i uzyskać dobrą formę. Specjaliści uważają, że jest to jedna z najlepszych aktywności fizycznych przy zespołach bólowych kręgosłupa. Jest to także świetny sposób na przemieszczanie się i zwiedzanie malowniczych miejsc.

Natura i kulturalne, czyli towarzyskie oblicze rowerzysty

Jazda na rowerze pozwala obcować z naturą i dotlenić komórki, co jest niezbędne w każdym wieku. Dodatkowo nic to nie kosztuje i można poznać nowych, ciekawych ludzi. Taką formę aktywności można podjąć w dowolnej chwili i to wspólnie z członkami rodziny i przyjaciółmi. W Szczecinie nie brakuje specjalnie przygotowanych ścieżek rowerowych, dzięki czemu cycling jest bezpieczny. Należy też pamiętać o tym, że jazda na rowerze nie obciąża zbyt mocno organizmu i charakteryzuje się niskim ryzykiem urazów.

Dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia dla seniorów w Szczecinie

Chociaż jazda rowerem jest stosunkowo bezpieczna, to jednak los bywa przewrotny. Można jechać prawidłowo, ale nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wypadku. Seniorzy powinni przywiązywać szczególną uwagę do swojego bezpieczeństwa na drodze. W związku z tym warto rozważyć ubezpieczenie dla rowerzysty nw i nnw dla rowerzysty. Dzięki niemu możliwe jest otrzymanie pieniędzy w przypadku nieszczęśliwego wypadku, kradzieży bagażu czy zniszczenia roweru. Ponadto ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, jeśli to senior spowoduje wypadek czy potrąci pieszego lub uszkodzi coś podczas jazdy rowerem. Z całą pewnością warto pomyśleć o ubezpieczeniu NNW, które zapewnia wparcie finansowe w przypadku uszczerbku na zdrowiu czy nawet śmierci.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675


  Zaznacz odpowiednią opcję i wypełnij formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu
  przedstawienia oferty na zasadach oraz przez podmioty określone
  w regulaminie .
  Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na
  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.