Dlaczego ubezpieczenie wypadkowe i czy warto?

Mądre polskie przysłowie mówi, że przezorny zawsze ubezpieczony. Korzystając z tego przesłania warto pomyśleć i indywidualnym ubezpieczeniu wypadkowym na życie. Rozbudowana nazwa może rodzić pytania o sens takiej polisy. Wyjaśnimy więc dlaczego ubezpieczenie wypadkowe jest tak istotne i na co zwrócić szczególną uwagę wybierając je dla siebie.

Polisa od wszelkiego zła

ubezpieczenie wypadkowe rower

Ubezpieczenie wypadkowe to w istocie rozbudowana polisa na życie. W swoim zakresie ma ochronę na wypadek nieszczęśliwych wypadków i kompleksową opiekę medyczną. Niektórzy ubezpieczyciele poszerzają zakres tej polisy o usługi assistance.

Z całym przekonaniem jest to polisa dedykowana osobom przezornym, które chcą w jednym pakiecie zawrzeć najważniejsze punkty własnego bezpieczeństwa. Dodajmy, że jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku rodzin. Ubezpieczenie wypadkowe różni się od klasycznego w wielu kwestiach, ale najważniejszym jej atutem jest zabezpieczenie w nagłych i niespodziewanych zdarzeniach. Poza tym praktycznie zawsze nie wymaga ona tak szczegółowego wywiadu, jak np. w przypadku polis zdrowotnych, chociaż w swoich warunkach ubezpieczenie wypadkowe zawiera również opiekę lekarską.

Indywidualna polisa

Pamiętajmy, że ubezpieczenie wypadkowe musi bezspornie odpowiadać naszym wymaganiom, szczególnie, że występuje ono zazwyczaj w opcji polisy indywidualnej.

Poziom ochrony musi zostać dopasowany do własnych potrzeb. Co prawda trudno przewidzieć wszystko, ale można z dużym prawdopodobieństwem założyć niektóre sytuacje. Korzystając z ubezpieczenia wypadkowego zwrócićmy uwagę na zakres opieki medycznej oraz assistance. Sprawdzajmy, w jakich sytuacjach zostają one uruchomione, a w których ubezpieczenie będzie „milczało”, a środki nie zostaną wypłacone. Koniecznie dowiedzmy się, że nasze ubezpieczenie wypadkowe działa na całym świecie, tym samym czy zabezpiecza nas w czasie wyjazdu np. na zagraniczne wakacje.

Ubezpieczenie wypadkowe to nowoczesna koncepcja kompleksowej i idealnie dopasowanej ochrony, która zawiera w sobie wszystkie kluczowe aspekty innych produktów.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675


  Zaznacz odpowiednią opcję i wypełnij formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu
  przedstawienia oferty na zasadach oraz przez podmioty określone
  w regulaminie .
  Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na
  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.