OC warsztatu samochodowego czyli polisa mechanika w praktyce z przykładami

Prowadzenie działalności gospodarczej w branży samochodowej to duża odpowiedzialność. Warsztat samochodowy ma w swojej ofercie wiele usług i często obsługuje wiele różnych marek aut. Oczywiście specjalizacja, jak w innych branżach tak i w tej często występuje. To co się z tym wiążę, to wiele narzędzi i urządzeń dzięki którym można usługi serwisowe samochodów realizować. Prowadzenie warsztatu to także sprawy związane z ZUS, podatkami czy pensjami pracowników. Jeżeli dodamy do tego nieplanowane a przez wiele osób wręcz nie do przyjęcia niespodziewane sytuacje losowe, to sytuacja się komplikuje. Włamanie do warsztatu samochodowego, pożar wywołany spięciem w instalacji, wypadek pracownika czy awaria samochodu klienta to realne przykłady z życia wzięte. Koszty, które wiążą się z takimi zdarzeniami często znacząco przekraczają możliwości przedsiębiorcy. Jak sobie z tym radzić? Odpowiedź jest prosta, choć od razu nie do końca oczywista dla wszystkich. OC warsztatu samochodowego, polisa mechanika lub inaczej mówiąc polisa warsztatu samochodowego.

OC warsztatu w praktyce, czyli polisa mechanika warsztatu samochodowego 

OC warsztatu samochodowego

Speed Car Service, Wszystkich Świętych 37, 71-457 Szczecin

Rozmawiam z Panem Piotrem, właścicielem warsztatu samochodowego.

Panie Piotrze, na czas naprawy pojazdy klientów są w pana pieczy i stanowią przedmiot naprawy lub serwisu. W jaki sposób chroni pan powierzone mienie?

Uszkodzenie samochodu w warsztacie i polisa mechanika idzie w ruch

Pani Emilio, przekonaliśmy się do ubezpieczeń po pierwszej szybko zlikwidowane szkodzie przez ubezpieczyciela. Historia z pozoru błaha, lakiernik przez rozpoczęciem lakierowania pojazdu nie zabezpieczył komory lakierniczej i pył tego malowanego  auta osiadł na innych pojazdach w warsztacie. Klienci uszkodzonych  pojazdów dzięki naszej polisie mieli szybką likwidację uszkodzeń i sprawa zakończyła się pomyślnie. Pani Emilio, samochody są różnej wartości pieniężnej jak i sentymentalnej kiedy przeprowadzamy renowację klasycznych zabytkowych pojazdów.

OC warsztatu samochodowego

Speed Car Service, Wszystkich Świętych 37, 71-457 Szczecin

Polisa mechanika poza warsztatem samochodowym 

Często po naprawie auta, kiedy wymieniamy różnie elementy mechaniczne pojazdu przeprowadzamy jazdy próbne. Nasi mechanicy testują sprawność i poprawność działania pojazdu. W zależności od naprawy wykonują mniejszą lub większą ilość kilometrów samochodami klientów. W trakcie takiej jazdy może nastąpić awaria która uszkodzi testowany pojazd. Obecnie polisa chroni naszych pracowników od takich zdarzeń.

OC warsztatu samochodowego

Speed Car Service, Wszystkich Świętych 37, 71-457 Szczecin

Co daje Panu oprócz tego ubezpieczenie mechanika?

Gwarancje ochrony pracowników.

Może Pan powiedzieć coś więcej?

Polisa OC, czyli oc warsztatu samochodowego chroni od nagłych niespodziewanych wypadków pracownika. Dzięki temu są chronieni od nagłych niespodziewanych wypadków. Podczas pracy pracownicy w warsztacie samochodowym rozkładają różne narzędzia, sprzęty lub elementy pojazdów. Wystarczy chwila nieuwagi i można wpaść do kanału lub niefortunnie się przewrócić i złamać rękę lub nogę.

OC warsztatu samochodowego

Speed Car Service, Wszystkich Świętych 37, 71-457 Szczecin

To nawet nie trzeba się specjalnie starać, wystarczy chwila nieuwagi.

Dodatkowo, każdy przedsiębiorca może zabezpieczyć się na wypadek własnej choroby lub zapewnić sobie dodatkowe środki na takie wydarzenia jak np. narodziny dziecka, wykupując ubezpieczenie Warta dla Ciebie i Rodziny. To opcja dotąd dostępna głównie w ramach ubezpieczeń grupowych w dużych firmach a w Warcie na wyciągnięcie ręki dla każdego.

OC warsztatu samochodowego

Speed Car Service, Wszystkich Świętych 37, 71-457 Szczecin

Ubezpieczenie firmy zakres ochrony:

  • pożaru, zalania i innych zdarzeń losowych
  • kradzieży z włamaniem i rabunku
  • rabunku gotówki w transporcie, np. podczas przewozu do banku
  • dewastacji mienia
  • stłuczenia lub pęknięcia szyb i innych szklanych przedmiotów
  • zalania,
  • upadku sprzętu elektronicznego, szkód w urządzeniach, maszynach, w środkach obrotowych,
  • a także sprzęcie elektronicznym poza miejscem ubezpieczenia
  • awarii urządzeń chłodniczych, przerwy w dostawie prądu powodujących zniszczenie środków obrotowych – bez ograniczenia minimalnej temperatury
  • szkody powodującej przerwę w prowadzeniu działalności (np. pożaru) i jednocześnie konieczności regulowania stałych zobowiązań tj. czynszu, opłat za media, rat leasingowych itp. – klauzula utraty płynności finansowej

Dziękujemy za rozmowę i życzymy udanych napraw i wielu klientów:)

Naszym gościem był Pan Piotr, właściciel warsztatu do którego bezpiecznie i z pełnym zaufaniem zapraszamy.

Speed Car Service
Wszystkich Świętych 37, 71-457 Szczecin
Tel. 91 424 16 44

Inne nazwy usług jakie może zrealizować Emilia Taraszkiewicz-Michalska:

ubezpieczenie oc firmy , polisa mechanika, polisa warsztatu samochodowego, polisa grupowa, grupówka, ubezpieczenie grupowe, polisa na życie, polisa oc, oc samochodu,

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca ds ubezpieczeń, trener biznesu

Tel. 665 921 675
Zadzwoń teraz!