Kolizje na S3 i nie tylko i kto jest zawodowym a kto normalnym kierowcą?

Stan dróg w zachodniopomorskim poprawia się. Jeśli spojrzymy na jakość dróg to widać postęp w ich remontowaniu. Prace trwają, bo oznakowania o robotach drogowych często mijamy. Na niektórych odcinkach wokół Szczecina, można by powiedzieć, że drogowcy systematycznie dbają o poprawę nawierzchni. A jak sytuacja ze stawkami za ubezpieczenie OC w Szczecinie?

ubezpieczenie oc w szczecinie

Foto: Rafał Miśkowiec

Tą publikacją chcemy zwrócić uwagę na zmieniające się warunki kierowców, tak zwanych amatorów w kontekście województwa zachodniopomorskiego. Czy kierowcy amatorzy powinni traktować siebie jak zawodowców?

Ubezpieczenie OC w Szczecinie i ilość wypadków w zachodniopomorskim

Jeżeli jest lepiej z jakością dróg to dlaczego nie jest bezpiecznie? Na grudzień zeszłego roku w województwie zachodniopomorskim doszło do 1332 wypadków drogowych. Zginęło 149 osób a blisko 1608 zostało rannych*. Co na to stawki OC? Sprawa jest oczywista. Spójrzmy na ostatnie składki jakie zapłaciliśmy i odnieśmy to do zarobków.

Jazdy doszkalające dla osób posiadających prawo jazdy lub kurs nauki jazdy dla osób zainteresowanych zdobyciem prawa jazdy.

Wzrost czy spadek liczby wypadków i rannych?

Ważniejsza jest ilość wypadków drogowych i powinna przemawiać do wyobraźni, ale jeśli już przyjrzeć się liczbom to: w roku 2016 w zachodniopomorskim były 1332 wypadki drogowe. Jak wygląda województwo zachodniopomorskie na tle innych?

Jeżeli przyjrzymy się liczbom w porównaniu do 2015 roku w kategorii Ranni, jako pierwsza wybrana kategoria  i dodatkowo pokazano kategorię Zabici, to wzrost jest bardzo duży.

Liczba wypadków drogowych w roku 2016 oraz ich skutki w poszczególnych województwach

Liczba wypadków drogowych w roku 2016

Źródło: Opracowanie własne na podstawie raportu Komendy Głównej Policji, Wypadki drogowe w Polsce w 2016 roku.

Kierowca zawodowy a kierowca “normalny” a jak liczyć OC w Szczecinie?

W dzisiejszych czasach różnice się zacierają. Oczywiście jeśli kierowca wykonuje zarobkową działalność transportową  to jego rola jest tu zrozumiała. A jeżeli kierowca tak zwany “normalny” w sensie nie wykonujący pracy zarobkowo pokonuje miesięcznie kilka tysięcy kilometrów. Co wtedy? Czy jest już zawodowcem dla swoich bliskich?

Przewożąc regularnie członków rodziny, służąc swoim znajomym wielokrotnie wyświadcza im przysługę. Jego rola jest taka sama, ale natężenie pracy i serce jakie wkłada w pomoc rośnie. Czy to nie zasługuje na uwagę? Z pewnością, tylko co na to ubezpieczyciele?

Jakie powinny być stawki OC w Szczecinie dla kierowców i co w przypadku stłuczki, czy OC swoim zakresem wystarczy?

Zmiany nadchodzą czy już są obecne

Zmienia się krajobraz transportu w dzisiejszych czasach a dokładnie charakter w jakim wielu kierowców wykonuje swoje codzienne czynności. Postrzegani przez całe lata w społeczeństwie, jako amatorzy zostali zawodowcami. Eksploatacja samochodów z roku na rok kosztuje coraz więcej.

Czy kierowcą zawodowym jest ten kto ma dokument o rejestracji w Urzędzie Miejskim czy też kierowca, który swoją miesięczną aktywnością imponuje choć sam tego nie skromnie nie zauważa. Czas najwyższy pomyśleć o sobie i swojej rodzinie.

W niektórych miastach Polski są świadczone usługi przez kierowców, którzy są kojarzeni z pasażerami i świadczą usługi transportowe. Czy potrzebuję specjalnych egzaminów? Nie.

Każdy uczestnik ruch drogowego zasługuje na szacunek i poważne traktowanie, dlatego zwracamy uwagę, na zbliżające się zmiany stawek OC i ich zakres w roku 2018. Temat Ubezpieczenie OC w Szczecinie jest ważny i napiszemy o tym.

Już wkrótce odpowiemy na pytanie, co obejmuje ubezpieczenie OC i na co możemy liczyć?

*http://statystyka.policja.pl

 

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675