Ubezpieczenia na życie – dlaczego to takie ważne

Decydując się na odpowiedzialne zabezpieczenie swojej przyszłości, warto wiedzieć, które ubezpieczenie na życie będzie tym idealnym. Podczas jego wyboru nie warto kierować się sugestiami znajomych, które z pewnością są szczerymi, ale czy rzeczywiście idealnymi dla nas samych. Ubezpieczenia na życie to spojrzenie na własne oczekiwania, potrzeby, a także styl życia. Innymi słowy, zupełnie innego pakietu będzie oczekiwała osoba wychowująca dzieci i niepodejmująca na co dzień dużego ryzyka, a inne będzie właściwe dla osoby, dla której życie to pasmo adrenaliny i ekstremalnych wyzwań.

Ubezpieczenie racjonalne

 ubezpieczenia para

W przypadku ubezpieczeń na życie najgorszym doradcą jest pośpiech i wcześniej wspomniane sugestie. Najpierw powinniśmy ocenić nasze oczekiwania i skonfrontować je z możliwościami. Mówiąc o opłacaniu składek nie mamy na myśli wybierania najtańszego pakietu, ale ubezpieczyciela spełniającego nasze wymagania i oferującego realne dla naszej kieszeni składki.

Gdzie szukać, jaki zakres powinna posiadać polisa dla ciebie?

Kolejno należy zapoznać się z ofertami poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Musimy pamiętać, że ubezpieczenia na życie to bardzo rozbudowana tematyka, w której znajdziemy podstawowe pakiety i te mocno rozbudowane. Dobrze, jeśli mamy wpływ na kształt naszej polisy. Kierowanie się ceną to błąd – może się bowiem okazać, że w ogólnym rozrachunku wykupiona polisa będzie mało pomocna, ponieważ nie obejmuje swoim działaniem najważniejszych dla nas kwestii.

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie na życie

Wybór ubezpieczenia to indywidualna sprawa, więc należy do tego kroku podejść z pełną świadomością swoich potrzeb. Oczywiście nie wszystko możemy przewidzieć, aczkolwiek możemy zabezpieczyć się od najbardziej prawdopodobnych zdarzeń. Jeśli – na przykład – w naszej rodzinie większość mężczyzn choruje na nadciśnienie, które skutkuje zawałem lub udarem, możemy wyszczególnić w polisie specjalną ochronę tego zakresu. Nie chodzi bynajmniej o wywoływanie przysłowiowego wilka z lasu, ale o zapobieganie i zapewnienie sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa w trudnym czasie.

Polisa szczegóły

Czytajmy warunki polis, dopytujmy i porównujmy. Jeśli nie wiemy, w jaki sposób wyłonić najodpowiedniejszą możemy skorzystać z różnego rodzaju porównywarek, które w odpowiedzi na nasze oczekiwania wskażą najlepsze możliwości. Pamiętajmy także, że ubezpieczenia na życie dzielą się na terminowe, dożywotnie, posagowe, a także na dożycie i życie. Każde z nich różni się od siebie niuansami, ale to właśnie one sprawiają, że możemy dopasować je w sposób idealny.

Rynek ubezpieczeń oferuje różne formy ochrony ubezpieczeniowej klientom indywidualnym. Łatwo zgubić się w gąszczu ofert dotyczących ubezpieczenia na życie. Najlepiej więc w tej materii zdać się na swojego agenta ubezpieczeniowego.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675


  Zaznacz odpowiednią opcję i wypełnij formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu
  przedstawienia oferty na zasadach oraz przez podmioty określone
  w regulaminie .
  Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na
  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.