Nowoczesna kobieta wybiera gabinet kosmetyczny i gabinet masażu w Szczecinie

Branża kosmetyczna jest wymagająca. Najlepiej wiedzą o tym same zainteresowane Panie, czyli kosmetyczki pracujące na co dzień ze swoimi klientkami. Na co zwracać uwagę w pracy, jak się odnaleźć na ciągle zmieniającym się rynku i jak sobie ułatwić prowadzenie gabinetu kosmetycznego oraz gabinetu masażu. Dlaczego polisa OC kosmetyczki i ubezpieczenie masażysty się opłaca. Na te i inne pytania odpowiedzą moi goście, Pani Ewelina Ostrowska masażystka i Pani Malwina Ostrowska kosmetyczka.
Dzień dobry Paniom, zacznijmy od urody. Pani Malwino, czym według Pani kieruje się klientka przy wyborze kosmetyczki?

Jak klientki wybierają gabinet kosmetyczny?

ubezpieczenie kosmetyczek szczecin

Foto: Siostry Ostrowskie

Uważam że klientki sugerują się ceną usługi jak również dobrą opinią lub poleceniem mnie przez inną klientkę drogą pantoflową. Na pewno miejsce salonu również ma wpływ na wybór klienta, bo im bliżej tym lepiej.

Co wyróżnia Pani salon spośród innych gabinetów kosmetycznych w Szczecinie?

To co mnie wyróżnia w pracy to dobre cechy jakie reprezentuje sobą. Mam tu na myśli rzetelność, pracowitość, dokładność , uczciwość i czystość. Oznacza to pełen profesjonalizm w wykonywaniu zawodu kosmetyczki. Dobrze wiem, jak oprócz profesjonalnej usługi ważna jest cena. Dlatego też oferuję rabaty, bony, darmowe próbki oraz nagrody okazjonalne. Dla stałych klientek mam także prezenty świąteczne oraz elastyczność w umawianiu godzin kolejnych wizyt. To co może jeszcze mnie jeszcze wyróżnić to bliski dostęp i współpraca z masażystą oraz fryzjerką. Pond to różnorodność zabiegów i szeroki wachlarz usług.

Codzienna dbałość o piękno kobiet jest zapewne wyzwaniem, jak to odbywa się w Pani gabinecie?

Każdy dzień stawia nam nowe wyzwania. Jeśli chodzi o piękno kobiety, każdą klientkę traktuje indywidualnie. Tu chodzi o indywidualne potrzeby. Staję na wysokości zadania, aby pod każdym względem była usatysfakcjonowana i zadowolona z usługi. Bardzo ważne jest, aby widziała że przeprowadzana usługa jest jak najbardziej bezpieczna i sterylna. Używam odpowiednich środków higienicznych.

Pani Ewelino, porozmawiajmy o masażu i gabinecie masażu w Szczecinie.

Czy według Pani masaż ciała jest nam potrzebny? Skąd pomysł na gabinet masażu w Szczecinie?

ubezpieczenie masażysty szczecin

Foto: Siostry Ostrowskie

Uważam, że jest istotny w naszym życiu i obecnych czasach w których żyjemy. Masaż to doskonały sposób na zrelaksowanie i rozluźnienie ciała. To ma wpływ na nasze zdrowie a więc i urodę.

Jego cele mogą być różne. Masaż może przynosić ulgę przy bólach i stanach napięcia nerwowego, jak i poprawiać witalność organizmu. Działa leczniczo na nasze ciało. Jest to zabieg z którego może skorzystać znaczna większość, niezależnie od wieku czy płci, jednakże występują przeciwwskazania do masażu. Masaż jest uznanym sposobem profilaktyki i leczenia wielu chorób oraz dolegliwości. Działa pozytywnie na stan naszego ducha. Działa odprężająco na ciało i umysł. Jest to czas tylko dla nas w którym można naładować się pozytywną energią.

Kiedy regularnie korzystamy z usług masażu u jednego masażysty jest to pewien sposób kontroli naszego ciała czy nic się z nim nie dzieję i nie zachodzą zmiany nie widoczne dla naszego oka, a są wyczuwalne. Doceniano jego wartość wśród sportowców a także rekonwalescentów. W ostatnich latach rozpowszechniono jego zastosowanie, a obecnie stanowi integralną część odnowy biologicznej organizmu.

Czy prowadzenie gabinetu masażu w Szczecinie wymaga specjalnych kwalifikacji?

W każdym zawodzie powinna być kwalifikacja. Nie wyobrażam sobie by kelner w bardzo krótkim czasie przekwalifikował się na masażystę i na odwrót. Każdy zawód zasługuje na szacunek którego fundamentem jest kwalifikacja do zawodu. Są to lata nauki pasji i dalszych chęci do rozwoju. Jest to praca z drugim człowiekiem z jego ciałem i problemami z jakimi przyszedł. I odpowiadając na zadane pytanie do posiadania gabinetu masażu nie jest potrzebna kwalifikacja, ale do jego prowadzenia jest potrzebny wykwalifikowany pracownik który w sposób odpowiedzialny zajmie się pacjentami.

W moim przypadku jest tak, że prowadzę gabinet masażu i mam do tego uprawnienia, czyli 2 w jednym. Pracuję w takim zawodzie, który pozwala mi na dalszy rozwój i wzbogacanie się o kolejne kwalifikacje. Dzięki temu pozwala mi to na rozbudowę oferty mojej firmy i większy wachlarz usług dla coraz to bardziej świadomych pacjentów.

Czy spotkała się pani ze świadomymi klientkami, które pytają o wyposażenie i gwarancje bezpieczeństwa?

Jest coraz więcej świadomych pacjentów i klientów. Są świadomi swojego ciała i potrafią określić czego oczekują. Pytają o wyposażenie na czym pracujemy, na jakich kosmetykach oraz jakie mamy pomoce do masażu. Pytają o ich działania, czy oby na pewno są to zabiegi przeznaczone dla nich, pytają się co może wystąpić po danym zabiegu. Jest to miłe bo nie ma suchego monologu ze strony masażysty tylko występuję interakcja. Wywiad przeprowadzany z pacjentem jest każdorazowo i coraz bardziej służy to profesjonalnemu wykonaniu usługi. Klienci szukają na ścianach dyplomów, pytają jakie jeszcze możemy wykonywać zabiegi. Cieszę się bo pomału zaczyna opadać mit, że masaże są tylko dla sportowców lub w celach rehabilitacyjnych.

Ubezpieczenie masażysty w Szczecinie

Warto powiedzieć, że niezbędnym elementem w mojej pracy jest ubezpieczenie masażysty. Daje mi to poczucie bezpieczeństwa i gwarancję prowadzenia działalności.

Czego wymagają przepisy, a czego zdrowy rozsądek by dbać o bezpieczeństwo w gabinecie?

Przepisy wymagają dokumentu to znaczy kwalifikacji zawodowej. Zdrowy rozsądek mówi, że zainteresowanie i pasja to chęć do ciągłego rozwoju, czyli do świadczenia usług na coraz to wyższym poziomie. Dobrze jest, jeżeli jest to wpierane na udokumentowanym, zdanym egzaminie dającym uprawnienia do pracy w zawodzie. Jeżeli chodzi o higienę pracy to kontrole Sanepidu upewniają nas w tym, że standardy są w naszym gabinecie na odpowiednim poziomie. A wspomniany zdrowy rozsądek podpowiada, że o pacjenta i siebie trzeba stale dbać:)

Zachowanie czystości i bezpieczeństwa dla każdej ze stron powinna być na pierwszym miejscu. Powinniśmy potrafić odmówić wykonania zabiegu. Jeżeli informacje z przeprowadzonego wywiadu wskazują na to by nie wykonać zabiegu, powinniśmy o tym poinformować osobę zainteresowaną masażem i powiedzieć jej o skutkach jakie by wynikły po zabiegu.

Bezpieczeństwo w zawodzie czyli OC kosmetyczek i ubezpieczenie masażysty

Czasami zdarza się tak że pacjent zataja przed nami wiele informacji. Ja przy wywiadzie wypisuję kartę pacjenta w której odnotowuję informacje uzyskane od klienta, w karcie tej znajduje się oświadczenie z którym pacjent się zapoznaje a następnie podpisuje. To jest pewien sposób zabezpieczenia dla mnie jeżeli ktoś mnie oszukuje podając fałszywe informacje o swoim stanie zdrowia, czasami błędne informacje wynikają po prostu z niewiedzy klienta. Jednakże takie zabezpieczenie nie jest do końca satysfakcjonujące dlatego zdecydowałam się na ubezpieczenie OC kosmetyczki oraz OC masażysty w gabinecie w Szczecinie.

Moimi gośćmi była Pani Ewelina Ostrowska masażystka i Malwina Ostrowska kosmetyczka.

Siostry Ostrowskie
Masażystka Ewelina Ostrowska
Kosmetyczka – Malwina Ostrowska
Adres Ul. Willowa 8, 71-650 Szczecin

Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów!

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca ds ubezpieczeń, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675