Ubezpieczenie OC mechanika warsztatu samochodowego

Ubezpieczenie OC mechanika warsztatu samochodowego staje się praktycznie standardem, aczkolwiek nadal ponad 25% właścicieli nie korzysta z tej możliwości, a to poważny błąd. Ryzyko dodatkowych kosztów powstałych w wyniku błędu pracownika bądź nieszczęśliwego przypadku jest zbyt duże i żaden przedsiębiorca nie powinien jego podejmować.

Sprawdź OC warsztatu samochodowego -> Tel. 665 921 675

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie OC dla warsztatów samochodowych?

Ubezpieczenie oc mechanika wasztatu samochodowego

Prawo nie narzuca obowiązku posiadania polisy ubezpieczeniowej, jednak specyfika branży skłania większość właściciel warsztatów do zapewnienia sobie ochrony ubezpieczeniowej od ewentualnych szkód, jakie mogą zostać wyrządzone na mieniu klienta. Trudno przewidzieć każdą sytuację. Warto sobie uświadomić, że konsekwencje finansowe błędów albo nieumyślnego uszkodzenia samochodu klienta mogą okazać się naprawdę duże. Ubezpieczenie OC warsztatu samochodowego zapewni nie tylko bezpieczeństwo finansowe dla przedsiębiorcy, ale również podniesie prestiż firmy w oczach klientów, którzy będą mieć gwarancję w pełni profesjonalnej obsługi i poważnego podejścia do wykonywanych usług. Zakres polisy należy zaś dopasować do potrzeb danego warsztatu.

W ramach pełnej oferty firma posiada rozwiązanie o nazwie Ubezpieczenie OC firmy.

Sprawdź OC warsztatu samochodowego -> Tel. 665 921 675

W jakich sytuacjach przydatne jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie oc mechanika warsztatu samochodowego

Polisa OC będzie swoistym parasolem ochronnym nie tylko dla samochodu klienta na czas naprawy, ale i jego samego. Może się przecież zdarzyć nieszczęśliwy wypadek, kiedy klient poślizgnie się na rozlanej w warsztacie plamie oleju i mocno poturbuje. W takiej sytuacji należy liczyć się z roszczeniem o pokrycie kosztów leczenia, a nawet rentę w przypadku trwałego kalectwa.

Ubezpieczenie OC dla warsztatów samochodowych obejmuje też ochroną kwestię ewentualnych błędów w trakcie naprawy, a takie mogą się zdarzyć w najlepszym zakładzie. Źle wykonana usługa wynika zarówno z rażącego niedbalstwa, jak i nieumyślnej pomyłki. Czasami wystarczy nieodpowiednio przykręcona uszczelka albo niewłaściwie połączone kable, aby doprowadzić do uszkodzenia poprawnie działającej części. Przypadkowo można także porysować lakier pojazdu.

Sprawdź OC warsztatu samochodowego -> Tel. 665 921 675

Polisa powinna też obejmować awarie niezależne od obsługi warsztatu. Niektóre nowe części samochodu są bardzo drogie, więc dobrze mieć zabezpieczenie w razie wystąpienia jakiegoś uszkodzenia podczas jazdy testowej.

W warsztacie samochodowym nie są rzadkością też wypadki. W końcu w budynku znajdują się żrące i łatwopalne substancje, a ponadto nawet najlepszej jakości sprzęt i narzędzia bywają zawodne. Duże szkody może wyrządzić nagły spadek podnośnika, co nie będzie wynikało z błędu pracownika, ale usterki mechanicznej. Warsztaty oferujące odstawienie samochodu do klienta muszą nawet rozważyć ujęcie w polisie ubezpieczenia od ryzyka związanego z kolizją bądź wypadkiem poza siedzibą firmy.

Ubezpieczenie OC mechanika warsztatu samochodowego w Szczecinie

Ubezpieczenie oc mechanika warsztatu samochodowego

Wszystkie te sytuacje mogą narażać właściciela warsztatu na poważne wydatki, więc lepiej nie oszczędzać na polisie OC i wykupić możliwie najszerszy zakres ochronnym.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675  Skontaktuj się ze Mną