Składki za ubezpieczenie oc w Szczecinie luty 2018

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Zawieranie umów z wybranymi firmami odbywa się w Szczecinie i w Zachodniopomorskim na takich samych zasadach jak w innych częściach kraju. To co warto wiedzieć przed podpisaniem OC, to jak kształtują się stawki na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym raportem ubezpieczenie OC w Szczecinie luty 2018.

Wysokość składek za ubezpieczenie OC w Szczecinie luty 2018

W zestawieniu porównujemy stawki jakie były w lutym 2017 oraz w lutym 2018. Z przeanalizowanych polis OC wynika, że stawki OC wzrosły o 4,93%. Średnia polisa rok temu w lutym kosztowała 811 zł a w lutym 2018 770 zł.

Tanie OC w Szczecinie?

Co zrobić, aby mieć tanie OC? Wkrótce o tym napiszemy. Póki co zapraszamy do porównania stawek za ubezpieczenie OC. Zestawienie obejmuje samochody osobowe, kierowców z terenu Szczecin, Stargardu, województwa Zachodniopomorskiego.

Jak ceny kształtowały się dla poszczególny polis OC można sprawdzić poniżej, w zestawieniu ubezpieczenie oc w Szczecinie luty 2018.

Tabela 1. Wysokość składek za ubezpieczenie OC w Szczecinie i zachodniopomorskim

[table id=2 /]

*Próba na 10 przykładowych kalkulacjach składki OC w Szczecinie. EmiliaTrener.pl

Najtańsze ubezpieczenie OC Szczecin

Jak posiadać najtańsze ubezpieczenie? Trzeba porównywać stawki OC w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. To może zrobić każdy kierowca. Na co mamy wpływ?

W podsumowaniu warto dodać, że od wysokości składki OC zależą takie czynniki:

  • Marka i model samochodu – firmy ubezpieczeniowe rozróżniają w wyliczeniu składek rodzaj samochodu, markę i jego model,
  • pojemność silnika samochodu – jest to ważny parametr w wyliczeniu składki OC,
  • przebieg samochodu,
  • data urodzenia właściciela – bardzo ważny punkt, potwierdza, wg ubezpieczycieli, wysokość ryzyka, jakie firma ubezpieczeniowa ponosi,
  • data wydania prawa jazdy,
  • miejsce zamieszkania – jeżeli w okresie poprzedzający zawarcie plisy, np. Miesiąc temu ilość wypadków w Szczecinie wzrośnie, to prawdopodobnie stawki wzrosną także,
  • stan cywilny oraz posiadane dzieci,
  • posiadane przez kierowcę zniżki.
Ubezpieczenia w Szczecinie, jakie możesz zrealizow z EmiliaTrener.pl: ubezpieczenie OC, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie AC, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie grupowe, ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie wypadkowe.