5 stopni bezpieczeństwa. Kobieta w ciąży i bezpieczna jazda samochodem.

Kobieta w ciąży i bezpieczna jazda samochodemJest  kilka możliwości zwiększenia bezpieczeństwa KOBIET. Najważniejsze jest to, że wszystkie są dostępne dla każdej przyszłej mamy. Konieczność bezpiecznego przemieszczania się w codziennych sprawach (wizyty u lekarzy, zakupy, spotkania, fit-mama i inne) powoduje zwiększoną ostrożność kobiety oczekującej na cudowną chwilę swojego życia. Kobieta w ciąży i bezpieczna jazda samochodem to konieczność i obowiązek dla każdej mamy. Ubezpieczenia OC w Szczecinie.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo mamy i dziecka ten etap życia powinien być podporządkowany pod szczęśliwe narodziny. W życiu jednak różnie bywa z tymi wyborami. Nieraz jest tak, że to konieczność wpływa na decyzje o podróży, a nie zachcianka czy chwilowa pokusa.

Co wziąć pod uwagę przed wyjazdem, to wynika z celu podróży i warunków w jakim planowany jest wyjazd.

Kobieta w ciąży i bezpieczna jazda samochodem podczas podróży i wyjazdów krótszych i tych dłuższych, zapraszam do zapoznania się z tekstem i propozycją ubezpieczenia turystyczne w Szczecinie.

 

1. Samochód jako środek komunikacji i pasy jako pierwszy stopień bezpieczeństwa

Kiedy przyszła mama siada za kierownicą, walizki i bagaże są spakowane, to pozostaje wybór trasy i odpowiedź na pytanie: Czy zapinać pasy, czy ich nie zapinać?

Przepisy zwalniają z użycia pasów kobiety w widocznej ciąży, albo na podstawie zaświadczenia o przeciwwskazaniach do użycia pasów. Należy się jednak zastanowić, czy skorzystanie z tej możliwości jest odpowiedzialne i przemyślane? Jakie szanse ma osoba bez pasów przy zderzeniu pojazdów? Przecież zdrowie nienarodzonego dziecka jest priorytetowe. Skoro nieużywanie pasów jest zagrożeniem, to jak sobie z tym poradzić?

Unikajmy przekładania pasa na brzuchu, bo taki ucisk nie jest wskazany. Prawidłowy przebieg pasa może zapewnić specjalny adapter, który przytrzymuje pas pod brzuchem i zapobiega przesuwaniu się.

2. Jazda samochodem na długiej trasie nie musi oznaczać jazdy bez przerwy. Robimy przerwy co 1 lub 2 godziny. To drugi stopień bezpieczeństwa.Kobieta w ciąży i bezpieczna jazda samochodem

Jedną z zasad podróżowania jest dzielenie podróży na krótsze etapy. Nigdzie nie znajdziemy zapisanych zasad podróżowania z których wynika, że trzeba podróżować bez przerw. Ta z pozoru prosta zasada pozwala na zachowanie niezbędnej koncentracji oraz komfortu podróżujących. Pamiętajmy, że kobieta w ciąży może mieć osłabioną koncentrację, a także okresowo zwiększoną podatność na sen.

3. Unikamy otwierania okien podczas stania w korkach. Stopień trzeci.

Zmorą naszych czasów są komunikacyjne korki. Szansa, że trafimy na korek w mieście jest duża, dlatego warto mieć na uwadze tą zasadę. Pozwala to zmniejszyć ilość wdychanych niebezpiecznych dla zdrowia substancji, m.in. tych pochodzących ze spalin. Oprócz tego pozwoli na uniknięcie kontaktu z zanieczyszczeniami, jakie są w każdym mieście.

4. Ustawiamy prawidłowo fotel. Kierownica nie powinna uciskać na brzuch. To jest czwarty stopień zabezpieczenia.

Kobieta w ciąży i bezpieczna jazda samochodem a jaka powinna być poprawna pozycja za kierownicą. Czy ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy? Tak ma i to bardzo duży. Twarz zbyt blisko kierownicy, to zagrożenie ze strony poduszki powietrznej. W przypadku kolizji poduszka powietrzna znajdująca się w kierownicy wystrzeli. Siła wybuchu poduszki jest bardzo duża i obliczona na konkretny dystans głowy od kierownicy. Poza tym prawidłowa postawa za kierownicą daje swobodę ruchów i komfort jazdy.

5. Assistance czyli ułatwienie

Świadomość kobiety, która planuje macierzyństwo pozwala na właściwy dobór ubezpieczeń do zagrożeń i utrudnień niezaplanowanych sytuacji (awaria pojazdu, brak paliwa, wymiana koła, rozładowany akumulator, zastępczy samochód, nocleg dla kierowcy i pasażerów, zatrzaśnięte wewnątrz kluczyki). Dlatego warto przed planowaną podróżą przedyskutować swoje zamiary ze specjalistą, a usługa assistance zagwarantuje tobie możliwie najbardziej bezpieczną podróż.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675