Ubezpieczenie turystyczne – co musisz o nim wiedzieć

Kochamy podróże, a świat stoi przed nami otworem. Pamiętamy, by przed wyjazdem za granicę zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy, ale czy dobrze spakowana walizka to wszystko po powinniśmy posiadać? Zdecydowanie nie, koniecznie zadbajmy o najlepsze ubezpieczenie turystyczne, które będzie dla nas ochroną tak na wszelki wypadek.

Tajlandia egzotyczne wakacje i wycieczki okiem podróżniczki Anny Turowskiej.

Wakacyjne wyjazdy to czas beztroski — takie są jego założenia i właśnie tak powinien wyglądać każdy urlop. Niestety, nie każdą sytuację jesteśmy w stanie przewidzieć — złamana noga, choroba czy kradzież to najgorszy scenariusz, który niestety czasem się zdarza. Pobyt na zagranicznych wakacjach bez odpowiedniej polisy turystycznej może zakończyć się co najmniej perturbacjami finansowymi o ile nie kompletnym bankructwem.

Wyjazd z ubezpieczeniem

ubezpieczenie turystyczne

Zatrważające jest jak wielu Polaków wybierających się za granicę na „własną rękę” zapomina, że istnieje coś takiego jak ubezpieczenie turystyczne. Co gorsza, jest ono mylnie traktowane jako zbytek podnoszący koszty wyjazdu. W rzeczywistości to zaledwie około 2% jego wartości, co w porównaniu z kosztami ewentualnego leczenia, czy zwykłej wizyty lekarskiej okazuje się znikomym. Podróżujący mają do wyboru grupowe bądź indywidualne ubezpieczenie turystyczne.

Grupowe ubezpieczenie turystyczne

Jadąc na zorganizowaną przez biuro podróży wycieczkę lub wakacje możemy skorzystać z grupowej polisy turystycznej. To opcja najwygodniejsza i zarazem najtańsza, aczkolwiek koniecznie należy poprosić organizatora wyjazdu o przedstawienie ogólnych warunków ubezpieczenia. Ważną informacją jest fakt, że z tego rodzaju ubezpieczenia mogą skorzystać także rodziny, które samodzielnie organizują sobie wyjazd. Najczęściej grupowe ubezpieczenie turystyczne można już wykupić przy czterech zgłoszonych do niego osobach. Warto o tym pamiętać, ponieważ w przypadku rodzin to spora oszczędność.

Indywidualne ubezpieczenia turystyczne

Opcja indywidualnego ubezpieczenia turystycznego jest dedykowana osobom wybierającym się poza granice kraju we własnym zakresie. Możemy je wykupić bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym lub przez Internet. Pozwala ono na lepsze dopasowanie do naszych potrzeb niż ubezpieczenie grupowe.

Zwróć uwagę

Wybierając ubezpieczenie turystyczne koniecznie sprawdźmy jego parametry. Ważnymi punktami są koszty leczenia i tzw. assistance, zakres odpowiedzialności cywilnej i NNW. Koniecznie zadbajmy, by ubezpieczony był także nasz bagaż. Dobrą opcją jest także ubezpieczenie na czas wyjazdu naszego mienia.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675


  Zaznacz odpowiednią opcję i wypełnij formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu
  przedstawienia oferty na zasadach oraz przez podmioty określone
  w regulaminie .
  Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na
  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.