Nowoczesny fryzjer a ubezpieczenie OC salonu fryzjerskiego

Specyfika zawodu fryzjera wymaga, by oprócz oczywistego warsztatu zachował on podczas swojej pracy wysoki stopień bezpieczeństwa. Klienci cenią sobie nie tylko doskonale wykonaną fryzurę, ale też uniwersalne wartości. Są to na przykład czystość salonu fryzjerskiego, właściwe zabezpieczenie i odpowiednie wykonanie wszystkich zabiegów. Ubezpieczenie OC salonu fryzjerskiego powinno więc być normą, która wpisuje się w zasadę profesjonalizmu i dbałości o rzeczy ważne. Klienci korzystający z usług salonów fryzjerskich w Szczecinie, ale i nie tylko, darzą je ogromnym zaufaniem. Niejednokrotnie są to osoby z tzw. polecenia.

Nie tylko cięcie — bezpieczeństwo i zdrowie
ubezpieczenie OC salonu fryzjerskiego

Wszystkie zabiegi wykonywane w salonie fryzjerskich nierozerwalnie łączą się także ze zdrowiem. Źle dobrane kosmetyki mogą spowodować poważne uczulenie. Nieumiejętne operowanie nożyczkami czy maszynką skaleczenie, a brak czystości zakażenie. Zagrożeń wynikających czy to z nieuwagi, czy też zawodności sprzętu jest oczywiście więcej. To takie zdarzenia odbijają się negatywnie na opinii o salonie.

Mając na uwadze, chociażby ten fakt profesjonalista powinien zadbać o ubezpieczenie dla salonu fryzjerskiego, które zostanie uruchomione w każdym przypadku wymagającym pokrycie strat czy wypłacenie rekompensaty. Ten element pozwala na większe poczucie bezpieczeństwa nie tylko klientów, ale i całego personelu salonu.

Ubezpieczenie OC salonu fryzjerskiego — czy konieczne?

Pamiętać należy, że salon fryzjerski to miejsce, w którym sprzęt potrafi kosztować kilkaset tysięcy złotych. Nie trudno wyobrazić sobie straty związane z kradzieżą czy też np. pożarem lub zalaniem. Ubezpieczenie OC dla salonu fryzjerskiego jest swego rodzaju solidnym parasolem ochronnym. Chroni on od wielu zdarzeń mogących negatywnie wpłynąć na finanse salonu oraz jego reputację.

Ubezpieczenie fryzjera i fryzjerki czyli kiedy OC zakładu fryzjerskiego działa

ubezpieczenie OC salonu fryzjerskiego

Prowadzący zakład fryzjerski ponoszą odpowiedzialność kontraktową i deliktową. O tej pierwszej mówimy w sytuacji nieprawidłowego lub niekompletnego wykonania usługi. Innymi słowy, mówimy tutaj o sytuacjach, w których wykonanie usługi okazało się szkodą dla klienta. Jeśli natomiast klient bądź klientka podczas wykonywania konkretnych zabiegów odniosła szkodę np. doszło do poparzenia, mamy do czynienia z odpowiedzialnością deliktową. W każdym z powyższych przykładów wypłacenie rekompensaty jest oczywiste i powinno odbywać się w oparciu o polisę OC. Nie zapominajmy także o tym, że ubezpieczenie OC salonu fryzjerskiego chroni także w innych sytuacjach. Na przykład kiedy mamy do czynienia z osobami chorymi, które poprzez zatajenie istotnego faktu doprowadziły do niebezpieczeństwa.

Ubezpieczenie nieruchomości w Szczecinie dla fryzjerek

Bezpieczeństwo i komfort wzrasta kiedy fryzjerka ma ubezpieczenie OC salonu fryzjerskiego, które zawiera m.in.:

 • Ochrona sprzętu elektronicznego, kiedy zostanie uszkodzony lub zniszczony,
 • Ubezpieczenie w przypadku kradzieży narzędzi pracy,
 • Zabezpieczenie kiedy klientka ucierpi podczas strzyżenia,
 • Zabezpiecza przed niewłaściwym użytkowaniem, np. upadek, upuszczenie sprzętu czy niewłaściwy montaż,
 • Ochrona przed celowym działaniem – wandalizm,
 • Ubezpieczenie przed kradzieżą z włamaniem, pożar, zalanie,
 • Gwarancja zwrotu kosztów w przypadku wyrządzonej szkody klientce z powodu źle wykonanej usług strzyżenia,

Szeroki dostęp do coraz nowocześniejszych profesjonalnych szkoleń, kosmetyków oraz sprzętu fryzjerskiego daje duże możliwości do wprowadzania nowych usług. Prowadzenie salonu fryzjerskiego wymaga higieny i dbałości o czystość, bo łatwo o różne choroby przenoszone na narzędziach. Ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku. Obie strony narażone są na różne choroby zakaźne i zakażenia chorobowe na stanowisku fryzjerki i fryzjera.

ubezpieczenie OC salonu fryzjerskiego

Niebezpieczne są także:

 • kontakt  z substancjami alergizującymi takimi jak niektóre preparaty do odkażania narzędzi, sprzętów
 • alergie skórne, astma, zapalenie wątroby (żółtaczka) typu B i C, której przyczyną może być bezpośredni lub poprzez narzędzia
 • kontakt z krwią lub płynami ustrojowymi osoby chorej upośledzenia odporności HIV, którego przyczyną może być bezpośredni lub poprzez narzędzia
 • gruźlica płuc, której przyczyną może być kontakt drogą powietrzno kropelkową z osobą chorą
 • skutki psychiczne czy fizyczne agresywnego zachowania się klientek/klientów (nerwowych, będących pod wpływem alkoholu czy środków odurzających)

Ta opcja jest dostępna z wieloma korzystnymi zapisami ułatwiającymi prowadzenie działalności.

Świadomość ubezpieczeniowa osób prowadzących działalności gospodarczych oraz coraz większa. Świadomość swoich praw rośnie także u klientek salonów i gabinetów kosmetycznych.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca ds ubezpieczeń, trener biznesu

Sprawdź składkę za oc dla firmy! -> Tel. 665 921 675