Tajlandia egzotyczne wakacje i wycieczki okiem podróżniczki Anny Turowskiej

U nas za oknem zimowa plucha a Tajlandia rozkwita w pełnym słońcu. To optymalny czas, by wybrać się w podróż do dalekiej Azji Południowo-Wschodniej i odpocząć od szalejących w Europie zamieci śnieżnych. Od listopada do lutego w Tajlandii panuje pora ciepła i sucha, najbardziej przyjazna dla turysty. Nie jest tak upalnie jak w letnich miesiącach i co najważniejsze, rzadko pada deszcz. Słońce i ciepło to idealna aura na spacery po rajskich plażach. Zwiedzanie niezwykłych świątyni buddyjskich, ciepły klimat w sam raz dla turystów z Europy, ubezpieczenie turystyczne w Tajlandii, poznawanie egzotycznej kultury i smaków dalekiej Azji.

Motywacja na tajskie wakacje i wycieczki do spełniania w Szczecinie!

Wielka podróż zaczyna się w… Szczecinie:)

ubezpieczenie turystyczne w tajlandii Anna Turowska

Foto: Anna Turowska

Jeśli więc marzy nam się odpoczynek z dala od zimy lub realizujemy swoje najważniejsze marzenia w życiu, jak podróż dookoła świat to poznaj się z autorką mojego wywiadu. Jest nią podróżniczka, przedsiębiorca i mówca motywacyjny Anna Turowska – Siła jest w Tobie.

Ania 17 października 2017 rozpoczęła swoją przygodę życia. Pierwszym kierunkiem była Sri lanka, kolejny punkt Singapur i Tajlandia. Zwiedzanie wysp rozpoczęła od wynajęcia skutera. Kolejnym krokiem była współpraca ze szkołą nurkowania. Ania zaproponowała właścicielowi szkoły nurkowania na wyspie Phi Phi, że cały dzień będzie procowała w zamian za rejs z nurkowaniem. O tych i innych egzotycznych smaczkach przeczytasz na blogu Ani. Polecam z całego serca.

Przed podróżą rozmawiałyśmy o zabezpieczeniach, jakie można i powinno się stosować podczas egzotycznych podróży. Moja podróżniczka długo wybierała odpowiednie ubezpieczenie  na czas wyprawy.

Egzotyczna kuchnia, tubylcy i ubezpieczenie turystyczne w Tajlandii i na wyjazd do Azji

Emilia: Aniu podróżniczko, planując podróż dookoła świata jednym z kierunków była Tajlandia. Podróżujący do tak egzotycznego dla nas kraju, szczególnie pragną klimatu i smakowania ich specjałów kulinarnych, przed czym byś ostrzegła jadących
w tym kierunku? 

Tajlandia egzotyczne wakacje i wycieczki okiem podróżniczki Anny Turowskiej

Foto: Anna Turowska

Ania: Wszystko w zależności od budżetu jednak w Tajlandii za 10-12zł obiad orientalny. Owoce morza tańsze niż kurczak. Co do smaków nawet jak się nie chce na ostro to i tak potrawy są wyrazistsze niż nasze. A mi kuchnia tajska bardzo posmakowała.

Egzotyczny wyjazd to także emocje związane z nieznaną cywilizacją, obyczajami i zwyczajami. Bagaż spakowany, ubezpieczenie turystyczne w Tajlandii w kieszeni. Oddajmy głos naszemu gościowi.

Aniu jesteś bardzo otwartą osobą i szybko nawiązujesz relacje międzyludzkie, jak tubylcy reagują na turystów z Europy?

Turyści reagują bardzo przychylnie i ciepło. Wielokrotnie odwiedzając najdziksze zakątki indonezyjskich wysp zdawałam sobie sprawę, że jestem większą atrakcją turystyczną dla rodzimych mieszkańców niż oni dla mnie. Azjaci przyjęli mnie bardzo rodzinnie, zawsze pomocni i chętni do współpracy. Chociaż trzeba być ostrożnym co od kogo i za ile się kupuje gdyż można przez chwilę nieuwagi pozbawić siebie sporej sumy gotówki.

Ile czasu przez wyprawą się przygotowywałaś od strony medycznej, obowiązkowe i zalecane szczepienia?

Tajlandia egzotyczne wakacje i wycieczki okiem podróżniczki Anny Turowskiej

Foto: Anna Turowska

Przygotowania medyczne rozpoczęłam na ok. 7 miesięcy przed wyjazdem. Duża część szczepień została mi zaaplikowana w okolicach marca później sukcesywnie kolejne dochodziły do kolekcji. Konsultacje lekarskie, omówienie planu wyjazdu odbywały się w między czasie. Ostatnie szczepienia odbyły się na ok 10 dni przed wyjazdem.

Słońce towarzyszy tak cały rok, jak radziłaś sobie z gorącem i promieniami słonecznymi w podróży?

Uwielbiam upały i wysokie temperatury więc odnajdywałam się jak ryba w wodzie w tym klimacie. Zawsze jednak towarzyszyła mi duża ilość wody oraz chusta na głowę by nie doznać udaru. Przyznam się, że zamiast filtrów UV używałam… oliwki bambino, aby nadać opaleniźnie jeszcze bardziej egzotycznego wyglądu. Ania ze względu na poważne zatrucie durem brzusznym musiała przerwać swoja podróż życia i po leczeniu w Australii zdecydowała na powrót do Polski.

Nasz gość to nie tylko podróżniczka to także mówca inspiracyjny. W imieniu Ani zapraszamy na facebooka i stronę internetową.

Facebook
Strona www

Dziękuję za uwagę

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca ds ubezpieczeń, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675