Porzuć samochód weź rower w Szczecinie

Zatłoczone ulice, upiorne korki i niecierpiący zwłoki czas — to nie scena z mrocznego filmu, ale rzeczywistość, która dotyka niemalże wszystkich kierowców samochodów. Stres związany z jazdą autem po Szczecinie odbiera nam energię, wytrąca z równowagi i powoduje, że nawet miło rozpoczęty poranek szybko przemienia się w koszmar. A gdzie jest miejsce na rower w Szczecinie?

Na rower w Szczecinie i eco driving nadszedł czas

rower w szczecinie

Foto: Rafał Miśkowiec

A gdyby tak móc minąć sznur samochodów, czekających na

zmianę świateł i z teoretycznie ostatniej pozycji wysunąć się na prowadzenie? Przesiadka z samochodu na rower to prawdziwa przyjemność, która niesie ze sobą wiele korzyści. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy wielu aglomeracji w Europie, powoli ten zdrowy i wspaniały zwyczaj wkracza także do naszych miast. Poznajmy zatem zalety jazdy na rowerze i przekonajmy się, że eco driving to nie tylko nazwa, ale sposób na życie.

Rower dla ciebie i dla twojego zdrowia

Siedząc w samochodzie, niejednokrotnie dopada nas bezsilność. Misternie ułożony plan dnia rozpada się jak domek z kart, gdy przychodzi nam spędzić o wiele za dużo czasu w korku. Zatłoczony autobus także nie jest miłym, czy lepszym rozwiązaniem. On także porusza się po tych samych drogach do auta, a tym samym staje się uczestnikiem zatoru.
Tymczasem rower w Szczecinie jest zawsze gotowy do jazdy. Nie musi ustawiać się w gigantycznym sznurku, ale śmiało może ominąć kolejne samochody. Poza tym coraz więcej ścieżek rowerowych umożliwia alternatywne drogi dojazdu, które niosą ze sobą samą przyjemność. Rower nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do zaparkowania — dojeżdża pod same drzwi. Energia potrzebna do poruszania się rowerem szybko zmienia się w endorfiny, a zaoszczędzony czas pozwala na pełne korzystanie nie tylko z planów, ale i dodatkowych

rower w szczecinie

Foto: Rafał Miśkowiec

przyjemności.

Oszczędność pieniędzy

Ten, kto jest właścicielem samochodu, doskonale zdaje sobie sprawę, że utrzymanie czterech kółek nie należy do najtańszych. Koszty ubezpieczenia, bieżące naprawy i przeglądy, wymiana opon to tylko niektóre czynniki stale wpisane w nasz budżet. Regularny, coroczny przegląd oraz konserwacje są praktycznie nieodczuwalne dla kieszeni użytkownika.

Zakup dobrej klasy roweru i jego utrzymanie jest nieporównywalnie tańsze. Do tego nie ma konieczności wnoszenia opłat parkingowych, czy zakupu paliwa. Poza tym rower nie potrzebuje garażu, bez trudu można go przechować w piwnicy, mieszkaniu, a nawet na balkonie.
Kupno i utrzymanie roweru jest nieporównywalnie tańsze niż motocykla czy samochodu.

Bezpieczniejszy eco driving

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że eco driving jest o wiele bardziej bezpieczny od innych form przemieszczania. W starciu z samochodem rower jest absolutnym i niekwestionowanym zwycięzcą. Naturalnie, jednym z warunków, jakie musi spełnić rowerzysta, jest zastosowanie się do przepisów ruchu drogowego, oraz właściwe zabezpieczenie.

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują OC dla rowerzystów, którzy przecież są uczestnikami ruchu drogowego. Warto po nie sięgnąć, by zapewnić sobie ochronę w wielu trudniejszych sytuacjach, jak np. spowodowanie szkody w innym pojeździe czy spowodowanie uszczerbku na zdrowiu innej osobie.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675


  Zaznacz odpowiednią opcję i wypełnij formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu
  przedstawienia oferty na zasadach oraz przez podmioty określone
  w regulaminie .
  Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na
  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.