Ubezpieczenie dziecka w szkole a NNW

Dzieci to żywioł, w szkole nie tylko się uczą, ale także bawią, jeżdżą na wycieczki czy biorą udział w różnego rodzaju zabawach i rozgrywkach. Z pozoru bezpieczna forma spędzania czasu na przerwie może zrodzić przykre konsekwencje — ugryzienie przez owady, upadek ze schodów i wiele innych. Każdego roku rodzice rozpatrują ubezpieczenie dziecka w szkole, które z natury rzeczy jest w pewien sposób proponowane przez placówki oświatowe. Odpowiedzmy więc na pytanie, czy to wystarczająca polisa i czy warto wykupić indywidualne ubezpieczenie dziecka w szkole w Szczecinie.

ubezpieczenie dziecka w szkole

Foto: Rafał Miśkowiec

Grupowo nie zawsze idealnie, ubezpieczenie dziecka na jakich warunkach

Proponowane przez szkoły ubezpieczenia grupowe dla uczniów nie idą w parze z pełnym i doskonałym zabezpieczeniem. Tego rodzaju polisy są mocno uogólnione i dopasowane do wszystkich, a więc nie traktują każdego z osobna w sposób indywidualny.

Grupowe ubezpieczenie dziecka w szkole w Szczecinie to przede wszystkim stosunkowo niskie sumy gwarancyjne. Mając na uwadze wysoką wypadkowość w szkołach, rażąco niski jest także zakres ochrony. Chcąc skorzystać z takiego ubezpieczenia rodzic powinien wczytać się w dostarczone warunki polisy i wspólnie z innymi rodzicami zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju zauważone braki czy niedomagania. Lepiej poprosić towarzystwo ubezpieczeniowe na dopasowanie warunków do oczekiwań, niż godzić się na całkowicie niedoskonałą polisę.

Idealne ubezpieczenie dziecka w szkole — indywidualna polisa NNW

Wbrew wielu opiniom, rodzice nie są zobligowani do wykupienia polisy dla dziecka, która jest propozycją szkoły. Jeśli ta oferta nam nie odpowiada możemy sięgnąć po indywidualne ubezpieczenia dziecka w szkole w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Taka opcja jest zdecydowanie droższa, od polis grupowych, ale niesie ze sobą wiele istotnych zalet. Jedną z kluczowych jest możliwość dopasowania wielu ważnych dla nas kwestii do zapisów polisy. Zupełnie inna — wyższa — jest suma gwarantowana, a także zakres pomocy proponowanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Te polisy — w odróżnieniu od większości grupowych — obejmują ochroną dzieci także na czas wakacji. Śmiało można wykupić ubezpieczenie NNW dla całej rodziny – to jedno z najlepszych rozwiązań.

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675


  Zaznacz odpowiednią opcję i wypełnij formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu
  przedstawienia oferty na zasadach oraz przez podmioty określone
  w regulaminie .
  Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na
  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.