Na narty w Alpy a snowboard z gwarancją bo jest polisa turystyczna [ZDJĘCIA]

Zima do nas zapukała i rezerwacje hoteli dawno zostały zrobione. Na stancjach brakuje miejsc a bilety i walizki są dawno spakowane. Pozostaje wziąć pozytywne emocje i można zacząć białe szaleństwo sportów zimowych. Gotowi? A co ma z tym wspólnego polisa turystyczna? Przedstawiony przykład polisy turystycznej jest standardowo realizowany w ramach usługi polisa turystyczna w Szczecinie oraz ubezpieczenie turystyczne w Szczecinie 665 921 675 .

polisa turystyczna narciaż

Popularne wyjazdy w atrakcyjne miejsca

Polskie góry, Karpacz, Szklarska Poręba, Krynica-Zdrój, Wisła, Poronin i wiele innych, to w Polsce najpopularniejsze miejsca do zimowego wypoczynku. A w Europie? Włochy, Austria, Niemcy, Włochy i oczywiście Szwajcaria.

Kto wyjeżdża, a kto zostaje

Patrząc ogólnie, według statystyk w celach turystycznych wyjeżdża ok.15% Polaków*, wliczając to przynajmniej jeden nocleg turystyczny. Tak było w latach 2015/2016. W ubiegłych latach, 2016/2017 chęć wyjazdu zadeklarowało ok. 11% badanych. Oznacza to, że ponad 4 mln grupa postanawia co roku spędzić zimę aktywnie.

Ile osób uprawia sporty a ile osób wypoczywa aktywnie?polisa turystyczna snowboardzista

W Polsce sporty zimowe są niszowe, zwolenników takich aktywności przybywa, choć stosunkowo wolno. Polska Organizacja Turystyczna podaje, że jest to grupa mniejsza niż 10%.

Z roku na rok jednak coraz większa grupa polaków wyjeżdża, uprawia sporty i odpoczywa zimą. Zdecydowana większość traktuje wyjazd jako wypoczynek lub zwiedzanie (po 54% w sezonie 2016/2017). Na drugim miejscu jest uprawianie sportów zimowych (34% w sezonie 2016/2017).

Generalnie jest tak, że z pośród osób wyjeżdżających zimą w góry, mniej więcej połowa spędza je na stokach. Sportami jakie wybierają to narciarstwo i snowboarding.

Na jak długo jeździmy, czy polisa turystyczna ma sens?

Średnia długość wyjazdów wśród amatorów sportów zimowych to między 7 a 14 dni. Bardzo popularne są krótkie, bo trwające od 2 do 4 dni wypady, najczęściej weekendowe, z wiadomych względów.

Co powinno być decydujące o wyborze polisy? Czy długość pobytu czy jego charakter?

Zdecydowanie nie. Dlaczego? O jakości wypoczynku, a Polacy tu nie różnią się od innych nacji, decyduje jego bezpieczeństwo i komfort. Jeśli jedziemy w Polskie góry to mamy inne oczekiwania niż podczas pobytu w Austrii, Włoszech czy na Słowenii. Inne, nie oznacza dużo mniejsze, “… od polskich usługodawców oczekiwaliby usług i dbałości o klienta, na poziomie co najmniej zbliżonym do tych, które znajdują w austriackich i włoskich kurortach.” jak podaje Polska Organizacja Turystyczna.

polisa turystyczna

Bezpieczeństwo i komfort, czyli co daje polisa turystyczna

Zakres jaki możemy oczekiwać od ubezpieczyciela jest następujący.

W przypadku jeżeli wydarzy się poważny wypadek lub niefortunna sytuacja rodzinna możemy liczyć na pomoc. Przykładem niech będzie Mateusz lat 32, amator sportów zimowych zaplanował sobie tygodniowy wyjazd do Szlarskiej Poręby i pobliskich Czech.

Na co dzień prowadzi swoje studio fotograficzne w zachodniopomorskim i jest świadomy że jego życie i zdrowie jest bardzo ważne, więc uprawiając sport zawsze zakupuje dobrowolne ubezpieczenie turystyczne i NNW z rozszerzeniem o uprawianie sportu. W poprzednim sezonie zimowych doświadczył wypadku na stoku narciarskim w czasie zjazdu wjechał na innego narciarza, uszkodził sobie i temu narciarzowi narty oraz miał poważny uraz nogi. Konsekwencją tego, był wydłużony pobyt z kontuzją w mieszkaniu i brak realizacji projektów czyli brak przychodów.

Dzięki wykupionej polisie koszty za wyrządzone szkody pokryła wykupiona polisa oraz Mateusz otrzymał pomoc medyczną, dostawę leków i sprzętu rehabilitacyjnego do hotelu. Po przyjeździe do domu skorzystał z zabiegów u fizjoterapeuty i szybko wrócił do sprawności i wykonywania swojej pracy.

polisa-turystyczna

Ubezpieczenie zwrotu kosztów

Posiadając taki pakiet, już po wystąpieniu pierwszych trudności podczas pobytu możemy liczyć na pomoc czyli:

  • Zwrot kosztów odwołania noclegu,
  • Zwrot kosztów biletu podróżnego,
  • Zwrot poniesionych wydatków,

W pakiecie standard polisy turystycznej otrzymujemy:

  • Telefoniczny dostęp do lekarza 24/7
  • Transport do kraju m.in. po zakończonym leczeniu
  • Zapewnienie wcześniejszego powrotu do domu w przypadku zdarzeń losowych
  • Pomoc w odzyskaniu bagażu lub dokumentów
  • Zorganizowanie ratownictwa, nawet poza wyznaczonymi szlakami
  • Zorganizowanie pomocy prawnej za granicą

W wersji Super:

  • Zorganizowanie opieki nad nieletnimi dziećmi
  • Zastępczy kierowca
  • Przedłużenie ochrony o 48 godzin
  • Pomoc tłumacza na miejscu

Świadomość tego co wpływa na udany wypoczynek rośnie. Dzięki temu, wyjazdy są lepiej zorganizowane, bezpieczniejsze i po prostu ciekawsze.

 

*Turystyka zimowa w Polsce 2016-2017 raport z badań. Polska Organizacja Turystyczna, www.pot.gov.pl.,

Emilia Taraszkiewicz-Michalska
doradca, trener biznesu

www.emiliatrener.pl
tel. 665 921 675